Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=-cu3V1kStno

Ciekawi mnie nowość w iOS 13 pozwalająca włączać niezależnie aplikacje na carplay i na telefonie (do tej pory wyjście z aplikacji na telefonie wychodziło też na carplay).

Ciekawe czy będzie dało się zrobić combo Google Maps na carplay + Yanosik na telefonie do powiadomień o fotoradarach.

Może ma ktoś już iOS 13 betę i samochód/radio z carplay i byłby w stanie sprawdzić :) ?

#carplay #apple #iphone
  • 7
@diwi: wygląda no to że tak to będzie działać, w końcu. Aż chyba zainstaluję betę, żeby sprawadzić, bo strasznie mi tego brakowało. Jeszcze jak by google trochę bardziej rozwinęło mapsy na carplay...
@nowik: nie próbowałem jeszcze w ogóle używać Yanosika razem z carplay (bo uznałem że skoro nie ma wsparcia dla carplay to nie ma sensu sprawdzać), ale dzięki za info, zainstaluję go i przetestuję :)
@diwi: działa to, ale niestety nie jest to super rozwiązanie. Yanosik zamiast po dźwięku aplikacji wysyła sygnał jako muzyka i wyłącza odtwarzanie muzyki... :/
@nowik: można ustawić tak, żeby było słychać yanosika w tle, w ustawieniach trzeba kanał wybrać.

@diwi: Yanosika da się mieć otwartego, razem mapami tylko, że albo widzisz yanosika albo mapy. A jak chcesz zgłosić i jesteś na mapach to musisz przełączać aplikacje na telefonie. Jeżeli dodadzą opcję, że na ekranie samochodu będzie co innego niż na tel to by rozwiązało problem.
A jednak nie ma. Pamiętam, że kiedys była taka opcja.
W każdym razie jak słucham spotify to normalnie yanosik gra w tle, audiobooki i oczywiście radio są zatrzymywane