Wpis z mikrobloga

Może jest tu ktoś (lub znacie kogoś takiego), kto podjąłby się wymiany baterii i uszczelnienia w #pebble Time Steel?

Chodzi o coś takiego jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=DtGS3itIUMA
Prawdopodobnie bateria jest napuchnięta, bo podniósł się trochę ekran, a silniczek wibracji zaczął działać nierówno i słabo. Zegarek długo leżał w szufladzie, bo wymieniłem go na Pebble 2 HR, ale ten też po około 1,5 roku się zaczyna rozwalać (odpadająca guma przycisków) i chciałbym odratować poprzedni model.

#elektronika #smartwatch #lutowanie #naprawa
  • 14
@D0m3L: Od 2 HR jest sporo większy, ale wcześniej używałem Time Steel (nadal działa, ale wibracje się zepsuły), który już jest mniej więcej porównywalny wielkością. Chciałem coś z długą pracą na baterii, wyświetlaczem, który nie wymaga podświetlenia oraz dobrą obsługą powiadomień sms/mail/komunikatory. Garmin był chyba najbliżej wymagań. Niestety od czasu upadku Pebble nie ma idealnych alternatyw. Nie potrzebuję smartwatcha.
@MoroMoro dzięki, lepienie mojego 2 hr też mi się znudziło i szukam alternatyw. Przyznam że wielkość pebble 2 to max, który dopuszczam, więc łatwo nie jest...
@D0m3L: Forerunner 45S (koperta 39mm) albo Forerunner® 35 40x35mm są zbliżone wielkością. Popatrz jeszcze na reddicie na r/pebble bo tam coraz częściej pojawiają się posty z pytaniem na co wymienić Pebble.
@MoroMoro garmin ma swój app store na wzór tego z pebble? Zależy mi, by z zegarka można było sterować sprzętem w domu (zegarek->telefon->przykładowo amplituner denon)