Wpis z mikrobloga

Dobra mirasy, potrzebuję waszej opinii.
Od kilku miesięcy chodzi mi po głowie abstrakcyjny pomysł ściągnięcia do kraju Toyoty AE111 Trueno/Levin i przystosowanie jej do jazdy tutaj (bowiem, produkowana była tylko na rynek japoński). Wiem, że to jest marzenie ściętej głowy ale chciałbym się dowiedzieć, który etap jest nie do przeskoczenia a które rzeczy teoretycznie dałoby się zrobić. Omówię to przy pomocy grafiki:

1) to jest obiekt moim marzeń, silnik 1.6 i 160 koni a wszystko w ładnym opakowaniu.
2) tak wyglądają lampy przednie i tylnie. Wiem, że amerykańskie lampy nie zawsze się nadają bo mają jakieś przyciemnianie po bokach ale o japońskich nie mam takich informacji. Chyba z tyłem nie powinno być problemu ale nie wiem czy w Polsce są magicy, którzy potrafią przerobić przednie lampy na ruch prawostronny.
3) Wnętrze pojazdu, tutaj zaczynają się schody: wersja coupe ma osobne wnętrze w porównaniu z innymi modelami Corolli. Konsola jest skierowana w stronę kierowcy a całość jest dosyć kwadratora
4) Jakbym mógl to bym wsadził zwykłe wnętrze od europejskiej E11 (pomińmy paskudny kolor na zdjęciu) ale obawiam się, że przez to, że jest bardziej okrągłe to nie będzie pasować dobrze z drzwiami. Da się takie rzeczy jakoś formować ponownie aby pasowało?
5) Wnętrze od E10. Jest ono bardziej kwadratowe (na zdjęciu jest RHD ale w Polsce były normalnie LHD) natomiast obawiam się, że nie będzie pasować (np. mocowania gdzie indziej, inna długość itp.)
6) Film jakiegoś meksykańca, który ma przerobione wszystko na LHD. Odpisał mi, że w jego kraju są fachowcy (cytryn i gumiak pewnie), którzy się tym specjalizują. A deska jest oryginalna tylko zmodyfikowana (???cokolwiek to znaczy???) czyli pewnie pocięte i poskładane na nowo.

Nie interesują mnie "szkoda zachodu, kup Celicę" tylko szczegóły techniczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #toyota #jdm #mechanikasamochodowa
Pobierz SzubiDubiDu - Dobra mirasy, potrzebuję waszej opinii. 
Od kilku miesięcy chodzi mi p...
źródło: comment_MA421KQwteg8bJ806otCoSyMzb4ygI3y.jpg
  • 13
@LubieSzaszylkiZLublina: próbowałem się dowiedzieć czegokolwiek o lampach z japonii ale znajdowałem tylko info o amerykańskich, które podobno świecą ciut ciemniej niż europejskie dlatego się zastanawiam czy japońce też tak mają

@Da_R_ecky: niby nie muszę ale jakby zrobić .... ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż w sumie bez przekładki będzie bardziej JDM
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubieSzaszylkiZLublina: co to za skrót dot? nie znam

Przednie lampy trzeba zmienić bo świecą w innym kierunku oślepiając, przeciwmgłowe tylne to żart jakiś w sumie jest bo co za różnica czy jest po prawej czy po lewej stronie

A co do RHD, sprawdza się przy autach nietuzinkowych, egzotycznych lub do sporadycznego używania (jak moje niedługo ( ͡° ͜ʖ ͡°))
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Da_R_ecky: DOT to Dept. of Transport, czyli homologacja USA.

Przednie lampy trzeba zmienić bo świecą w innym kierunku oślepiając,

RHD jak najbardziej.

przeciwmgłowe tylne to żart jakiś w sumie jest bo co za różnica czy jest po prawej czy po lewej stronie


Bardzo się mylisz. W gęstej mgle, jak widzisz w zasadzie tylko to światło z 10m, to można pomyśleć że to motocykl przy krawędzi i próbować wymijać.
Fajny pomysł, 3mam kciuki. Ale nie przekładaj, rzeczywiście będzie wtedy bardziej jdm. Ja jestem fanem corolli, bo miałem już E10 i E12, a takiej wersji jaka chcesz kupić to nigdy na żywo nie widziałem. Teraz rodzina mi się cały czas powiększa to na najbliższe kilkanaście lat muszę takie pomysły zamrozić niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°)