Wpis z mikrobloga

30/100 #100perfum #perfumy

Creed Original Vetiver (2004, EdP)

Marki Creed nikomu nie muszę chyba przedstawiać. Podobno niegdyś dostarczali perfum samym królom i arystokracji. Dziś, w królewskim aromacie skąpać może się nawet "byle Kowalski", taki jak np. ja, jeśli oczywiście posiada odpowiednią kwotę na koncie. Original Vetiver jest prostym, jednak świetnym na lato świeżym, cytrusowym, orzeźwiającym zapachem. Jest dość liniowy, więc całym czas pachnie bardzo podobnie.

Na skórze utrzymuje się u mnie 8h przy solidnej projekcji przez 3h. Projekcja jest świetna, wypełnia pomieszczenie.

Dostałem za niego dość ciekawy komplement od nieświadomego ich istnienia kolegi, mianowicie: "ale ty masz zajebisty odświeżacz w tym aucie".

Otwiera się lekko słodką, cytrusową wetywerią z cytrusami i lekkim imbirem. Taki to aromat utrzymuje się już do samego końca. Daje on uczucie czystości i świeżości. Nie jest to brudna, ziemista wetyweria znana z np. Encre Noire.

Bardzo kojarzy się z Cologne od Muglera, jednak kompozycja i jakość składników stoją u Creeda co najmniej półkę wyżej.

Jest to kolejny świetny zapach, który idealnie spisuje się w temperaturze powyżej 25 stopni. Jeden z najlepszych od Creeda.

Typ: citrus woody
Zapach: 9/10
Trwałość: 8/10
Projekcja: 5/10
Oryginalność: 8/10
Komplementy: 9/10
Podobne zapachy: Mugler Cologne
Cena: 700zł za 100ml

tl;dr

Pobierz KaraczenMasta - 30/100 #100perfum #perfumy

Creed Original Vetiver (2004, EdP)

M...
źródło: comment_xwNwiivWEyRxNIGa3rqU9TBqSlusQnV9.jpg
  • 3