Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/wpis/42045757/troche-ciekawostki-z-motoryzacja-ktos-rozpoznaje-c/

W skrócie:
- kierowca tira jedzie za pojazdem wolnobieżnym
- nie potrafi zachować prawidłowego odstępu, nie może też wyprzedzić
- ludzie którzy próbują wyprzedzić tira nie widzą że jedzie on jeszcze za kimś innym, dochodzi do stresujących sytuacji
- nie zatrzyma się na dwie minuty w zatoczce bo wiezie bułki, wędliny itd
- usuwa wypowiedzi że to dobrze że ma nad sobą kaganiec w postaci tachometru i kar, bo gdyby nie miał to stwarzałby jeszcze większe zagrożenie

brak profitu i raczej kiepski kierowca jeżeli nie potrafi poradzić sobie z tak podstawową sytuacją na drodze

tutaj @totalski nie usunie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekaztransa #bekazpodludzi #samochody #motoryzacja #polskiedrogi
Pobierz Atreyu - https://www.wykop.pl/wpis/42045757/troche-ciekawostki-z-motoryzacja-ktos-roz...
źródło: comment_kedI7HSCU2PgwtHny4y1baagg2usf0DM.jpg
  • 10
@Atreyu: Miałem ostatnio takiego na krajówce, 2 tiry jadą przede mną, droga kręta i co chwile zabudowany, jeszcze 15 km to mówie jakoś dowloke sie do tego krakowa. Za chwile za mną pojawia się on w swoim rydwanie, oczywiście odstęp 15 cm i już widze wychyla sie do wyprzedzania. Myśle sobie no nie, dwa tiry przede mną, przecież nie bedzie takim zjebem i mnie nie będzie wyprzedzał. Oczywiście nic bardziej mylnego
Motocykl to nie jest pojazd wolnobieżny


@ameliniowyguzik: mea culpa powinienem napisać pojazd zabytkowy jadący powoli, czy to motocykl, traktor, czy Ford T

Oczywiście wg. prawa o ruchu drogowym pojazdy wolnobieżne to takie których prędkość nie przekracza 25km/h

Nazewnictwo nie jest najważniejsze w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ważny jest brak umiejętności kierowcy zawodowego do poradzenia sobie w takiej sytuacji, w dodatku połączony z nadmiernym stresem. Właśnie
To tylko twoje dywagacje¯_(ツ)_/¯


@ameliniowyguzik: nie no wcale by nie jeździli w opór jak na busach gdyby tylko mogli, albo nie cisnęliby ile fabryka dała na krajówkach

To są przecież odpowiedzialni wykształceni ludzi, przepraszam że w ogóle pomyślałem że czas kontroli pracy kierowcy, albo ogranicznik prędkości jest potrzebny. Przecież bez tego byłoby bezpieczniej! To jasne jak światła w scani! Po co takie pomysły!

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eugeniusz_geniusz Tutaj mogłeś mu zrobić miejsce. Po co trzymałeś się TIRowi na zadzie? Po co przedłużać karawanę złożoną z tirów? W najgorszym wypadku koleś wyprzedzi Ciebie i utknie za ciężarówkami. Mnie też denerwują kolesie, którzy trzymają się ciężarówce na zderzaku pomimo, że nie mogą wyprzedzić. Nie chcesz tego robić to daj innej osobie szansę. Nie chodzi mi o zapieprzanie. Może ktoś ma mocniejszy silnik, lepiej zna drogę i da radę tam gdzie
@Atreyu:

ludzie którzy próbują wyprzedzić tira nie widzą że jedzie on jeszcze za kimś innym, dochodzi do stresujących sytuacji


Tu nie powinni wyprzedzac jesli nie wiedza co z przodu.

nie zatrzyma się na dwie minuty w zatoczce bo wiezie bułki, wędliny itd

Skoro on jedzie za starym motorem to czemu osobowka za nim nie moze ?
Niech jedzie i czeka na miejsce do wyprzedzenia.

A tak naprawde - tak sie konczy
- nie zatrzyma się na dwie minuty w zatoczce bo wiezie bułki, wędliny itd


@Atreyu: i tak będzie się zatrzymywał co ile minut? Bo ci co są za nim pojadą a potem i tak pojawią się nowi.