Wpis z mikrobloga

@narp: Jak ja z niego kisne zawsze ale to wygląda na naprawdę trudne, a nie wydaje się takie. Jest sens się tego w ogóle podejmować wg was?

@ciasteczkowy_otwur: @Adasi: Możecie polecić dobrą firmę takich folii czy wręcz całych zestawów? Bo coś czuję że ten płyn też gra tutaj gigantyczną rolę.

Chcę sobie przyciemnić cały wokół bez przedniej szyby oczywiście. Równo elegancko przyciemnić a nie tak jak robi to w
bo u kierowcy i pasażera jest nielegalne? XD

może dlatego że przyciemnianie bocznych szyb z przodu jest nielegalne i zabierają za to dowód? XD


@CzatownikzCzatowni: @Antlioon: @Adasi: @Czapa: W kółko powtarzana jakaś bzdurna legenda :D Można przyciemniać i jest to uregulowane prawnie, 30% i tyle właśnie chcę wszystkie szyby równiutko przyciemnić wokół. Alternatywnie niektórzy po prostu tył robią trochę ciemniej niż przód ale ja juz wolę równo. Przykład
Saeglopur - > bo u kierowcy i pasażera jest nielegalne? XD
 może dlatego że przyciemn...
przod ma przepuszczać 70% światła, często przepuszczalność wynosi 80% więc jak przyciemnisz 30% zrostaje około 50% przepuszczalności


@Sm3rf1k: O to właśnie chodzi, zależy jak ująć czy 30% przyciemnienia czy 70% przepuszczalności - ale taka właśnie jest regulacja w tym zakresie w PL. Teoretycznie trzeba by brać poprawkę na fabryczne lekkie przyciemnienie - ale w praktyce już bez przesady :P
@Saeglopur fabryczne szyby mają często już 70 procent przepuszczalności. W niektórych samochodach nawet jest napisane na szybie "transparent 70%". Dlatego w praktyce wszystko co jeszcze nakleisz na taką szybę kwalifikuje się do zabrania dowodu.
@Saeglopur: płyn tu nie gra roli, najbardziej widać kurze i paprochy więc trzeba mieć w miarę sterylny garaż, sama folia różni się kolorem wewnątrz auta, taka 3M jest ciemna a takie podróby często są fioletowe co bije po oczach.
Sam oklejałem 3M i podróbami i faktycznie 3M jest grubsza i bardziej plastyczna. Ale nie polecam sie uczyć na drogiej folii bo to marnotrawstwo