Wpis z mikrobloga

Patryk Vega apopo filmu #polityka do #pis : "Macie się czego bać i pokazuje Grabowskiego w roli prezesa PiS." Reżyser zarzuca także pisowcom kradzież scenariusza i stąd też - strach pisowców przed jego premierą w formie ataków, gróźb i innych form nacisków na reżysera dot. przesunięcia premiery.

Filmik nagrany przez Patryka Vegę to reakcja na sobotnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego: - Mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym - pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi - hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty, albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówił prezes PiS na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej".

Zdaniem Kaczyńskiego, kampania reklamowa wokół filmu "Polityka" Vegi ma pokazać jego obóz polityczny jako "ludzi złych, zdemoralizowanych, którzy nie służą Polsce, którzy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw". - Tego rodzaju działań będzie bardzo wiele - ocenił prezes PiS.

Jak wskazywał, jego obóz polityczny nie składa się z "aniołów" i są w nim "grzesznicy". - Tylko my tych grzeszników karzemy tam, gdzie jest to możliwe, w ramach statutu partii – oświadczył.

Vega: naciskano mnie, żebym przesunął premierę

W czwartek poinformowaliśmy, że Patryk Vega pracuje nad filmem „Polityka”, który 6 września ma wejść do kin. Wcześniej produkcja utrzymywana była w całkowitej tajemnicy. Jednak – jak twierdzi reżyser – scenariusz jego filmu został wykradziony.

- Wszyscy bardzo pilnowaliśmy tego scenariusza, do tego stopnia, że poszczególne osoby dostawały tylko fragmenty tekstu i podpisywały stosowne dokumenty prawne, które obligowały ich do nieujawniania treści. Niemniej scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje – relacjonował reżyser w rozmowie z Onetem i dodał, że grożono mu też „pomówieniami w sprawie karnej”.

– Oczywiście nie przyjąłem tych propozycji, bo chcę, żeby ludzie mieli jak największą wiedzę o politykach, na których będą głosować w najbliższych wyborach. Dlatego zabrałem cały materiał dotyczący „Polityki” i wyjechałem z moim montażystą do Azji. Aktualnie składam ten film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery – zaznaczył Patryk Vega


#polska #polityka #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu #4konserwy.ru #vega #film #dobrazmiana
Pobierz grubson234567 - Patryk Vega apopo filmu #polityka do #pis : "Macie się czego bać i po...
źródło: comment_cYv7mM0cvetwe1HocRK0HTE0yfDBDJKZ.jpg
  • 9
Aktualnie składam ten film w Tokio po to, żeby nic nie zakłóciło jego premiery – zaznaczył Patryk Vega


@grubson234567: łuj - mój znajomy który się zajmuje VHsami mieszka w Konkongu i parę tygodni temu pisał że leci na fuchę do Japonii :) Koleś wyjechał z PL X lat temu. pszpadek :)