Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję zakupić 2 monitory do domowego użytku (raczej głównie #programowanie). Mają być podłączone pod Maca. Możecie coś polecić? Myślałem o jakichś 24' z możliwością pivota. Nie potrzebuję opcji zamontowania na ścianie.

Co polecacie w najlepszym stosunku jakość/cena? Ktoś ma konfigurację, z której jest szczególnie zadowolony?

#komputery #macbook #pcmasterrace #monitory
  • 7
Dell U2417H InfinityEdge


@dotcom: @MtEverest: poleca Ci jedne z lepszych monitorów w przystępnej cenie. Podpisuję się rękami i nogami pod tym, mam dwa takie w domu i jeden w pracy, są zajebiste i bardzo praktyczne. Dodatkowo zajmują jeden port wideo w komputerze, bo możesz podłączyć jeden monitor do drugiego z wykorzystaniem MST i komputer wykryje Ci je jako dwa osobne, tak jak przy Daisy Chain. Wszystkie kable potrzebne do tego
@Leel00: wszystko kwestia budżetu i dostosowania systemu do nietypowych proporcji. Ja brałem zwykłe 16:9, bo pracuję wieloplatformowo i nie chciałem się bawić w dostosowywanie czegokolwiek, miało działać od razu po podpięciu. No i 16:10 chyba nie ma z wąskimi ramkami, a to już kwestia estetyki.
@feelbeats: To hakt - zależy od zastosowań. Nie myślę o tym w ten sposób(wąskie ramki, wieloplatfusowatość), bo używam do analizy obrazów z mikro...i tu te kilka pikseli się przydają, choć łazi mi po głowie jakieś większe 4K...
@dotcom: ja uzywam dell u2414h i moge smialo polecic, monitor ma fabrycznie skalibrowane kolory, jest pivot, do gier tez sie nadaje, a mozna wyrwac nawet uzywki w dobrej cenie :)