Wpis z mikrobloga

Podoba mi się projekt Figaro

Co sądzicie o tym domku? Jedyne zmiany, nad jakimi się zastanawiam, to likwidacja balkonów na górze oraz podcienia na dole. Jednak czy to nie zaburzy bryły budynku? Słyszałem też, że okna narożne to dają duże mostki cieplne oraz są drogie - może lepiej wstawić między nie słup i zrobić jaki osobne?

Dzięki za opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.studioatrium.pl/projekty-domow/Figaro,692.html

Rzuty w komentarzu.

#budownictwo #budujzwykopem
Pobierz Rusharh - Podoba mi się projekt Figaro

Co sądzicie o tym domku? Jedyne zmiany, nad...
źródło: comment_P2EXfWbvhueVy14kDjkPqYp3jVIQKXmv.jpg
  • 23
@LewCyzud: @PolskiWiejskiChad: o któych oknach piszecie? Bo te 4 małe z pierwszego zdjęcia to kotłownia i łazienka na pietrze. Jak dla mnie w pokojach okna ma całkiem normalne.

@Rusharh: raczej dom nie należy do tych tańszych, a same okna jeśli mają słupek w togu nie są jakś bardzo droższe. Jedynie nadproże musi być tam solidne wiec idzie trochę stali i betonu.
Mi się najbardziej rzuca w oczy małe wyjście
@Rusharh: No tylko że właśnie taras od tyłu, a nie od frontu xD Zresztą też jak czytałem swego czasu sporo poradników budowlanych i przeglądałem dziesiątki propozycji, to jestem trochę sceptycznie nastawiony do większych ingerencji w projekty. Owszem, usunąć, dostawić okno nie ma problemu, ale trafiłem kiedyś na sporo opinii że jak się przerabia gotowce w bardziej znaczny, stopniu- to potem coś jest nie tak z całą konstrukcją. Już nie mówiąc że
@Rusharh: Architekt here. Jednym z największych raków z jakimi zmagam się ja i znajomi z branży są adaptacje tzw. projektów gotowych czy katalogowych. Dlaczego? Dlatego, że w gruncie rzeczy to co kupujesz jako projekt gotowy na nazwę "projekt" nie zasługuje - to jest co najwyżej rozbudowana koncepcja, która nie uwzględnia ani indywidualnych preferencji Inwestora, ani parametrów działki, ani kontekstu otoczenia, ani #!$%@? praktycznie nic poza umiarkowanie ładną wizualizacją XD

Moja sugestia?
@Rusharh: Tak zmodernizowana kostka z lat 60 z dobudowanym monstrualnym, średnio praktycznym garażem. Bez balkonów i podcieni wyjdzie kostka w połowie zmodernizowana ;-)

minusy które ja widzę:
- pralka w kotłowni na dole jest bez sensu - powinna być pralnia z suszarnią tuż obok głównej łazienki, w końcu najczęściej brudne ubrania zdejmujesz w łazience, a wyprane zanosisz do garderoby
- w kotłowni powinno być miejsce na duży zlew (pranie mopa, czyszczenie