Wpis z mikrobloga

Hej! Sorry za nadużycie tagów. Upatrzylismy z różową Dacie Duster i chcemy ja wziąć w leasingu. Doświadczenia w kupowaniu samochodów nie mam żadnego - obejrzałem różne tutoriale o tym jak działa leasing, jego wadach i zaletach, kilka filmików o negocjacjach ceny auta i oczywiście różne opcje wyposażenia dla konkretnych modeli. Jestem po wizycie w salonie i miły Pan dealer wyliczył nam miesieczna kwotę spłaty sporo wyższa niż się spodziewałem. Niby ma wszystkie podatki i koszta w to wliczone, ale przy aucie za 22k euro, rata wychodzi 410 euro przez okres 5 lat. Przy aucie 24k, rata wychodzi 450 euro. Nie jest to klasyczny leasing z limitem kilometrów (zbyt dużo jeździmy, ok. 30k km rocznie), ale leasing z opcją wykupu auta - nie znam polskiej nomenklatury - mieszkamy na terytorium francuskim. Niby przy obu opcjach na koniec 5letniego okresu zostaje nam ok. 3-4k euro do wykupu auta, ale osobiście wolałbym większą wartość residual na koniec i niższe raty miesięczne. Jest ktoś kto może służyć jakąś radą, czy jest jakiś sposób, żeby te miesięczne raty trochę zbić, chętnie wysłucham, podeślę dokładniejsze dane itd. Znajomy u dokładnie tego samego dealera za swojego Captura płaci poniżej 400euro za auto z identyczna cena startowa na okres 3 lat. W obu przypadkach nie ma żadnej oplaty początkowej. Jakiekolwiek wskazówki mile widziane. Pozdro mirasy! #dacia #duster #finanse #leasing #samochody #auto #pytanie #pytaniedoeksperta #kredyt
  • 9
@Piteq: Widocznie kolega ma najem długoterminowy na Captura z ratą balonową na koniec, bo przez trzy lata zapłaci ledwo 14400. Przy zerowej wpłacie własnej i na 5 lat to jest całkiem dobra oferta. Zapłacisz jedynie 2600 więcej.
@AllOver

Dostaliśmy wycenę na 3 modele/zestaw wyposażenia :
1) 22k przy wpłacie 410 euro/miesiąc
Po 5 latach możemy wykupić auto na własność płacąc kolejne 3300 euro. Także 2600 euro (60x410), które wyliczyles plus 3300 = 5900 euro extra (odsetki i prowizja?). Dość sporo więcej (27.9k), niż 'ostateczna cena' 22k ktorą nam wtaczal do glowy.

2) 23.9k przy wpłacie 448 euro/miesiąc
60x448=26 880 plus 3500 po 5 latach, żeby wykupić samochód = 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piteq: pewnie jakbyś wpłacił te 10 procent przynajmniej plus leasing na 3 lata to wtedy dużo zbijesz. Ostatnio byłem w Renault i dopiero przy wpłacie 25 procent wychodziły korzystne odsetki
@AllOver Myślisz, że jakakolwiek negocjacja tych kwot, które diler podał jest możliwa? Cena za każdy z podanych modeli wychodzi na koniec średnio 27 procent wyższa niż początkowa. Rozimirm odsetki, prowizję, brak wpłaty własnej, ale mimo wszystko trochę to brzmi grubo. Myślisz, że zjeździe z ceny pierwotnej, czy z prowizji? Jak to ugryźć? Ja bym chętnie wziął opcje 3letnia, ale konkretnych danych i wizualizacji wykupu po 3, czy 4 latach nie był mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piteq: raczej wątpię. Jedynie mogą być jakieś promocje kredytowe na konkretne warunki. No ale powinni ci bez problemu powiedzieć jaka będzie łączna kwota do zapłaty. Tak to przynajmniej w Polsce wygląda
@Drmscp Ceny Dustera rozpoczynają się tu od €11990, ale masz jakieś mega podstawowe wyposażenie, bez radia i klimatyzacji... xD Za coś bardziej przyzwoitego trzeba tu niestety dołożyć. À mieszkam na terytorium pozamorskim, więc to winduje trochę ceny.
À mieszkam na terytorium pozamorskim


@Piteq: No to to robi różnicę. Z ciekawości wszedłem sobie na volkswagen.fr i ceny golfa zaczynają się od 20k euro, tym bardziej Duster za 22k to dla mnie jakaś totalna abstrakcja.