Wpis z mikrobloga

Dzień 2 wakacji

Aktualizacja:

Na mapie pojawia się kolejnych 6 punktów

Myślicie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej? To mit. Wśród wszystkich wypadków, do których doszło podczas wakacji w 2018 r. 76% miało miejsce podczas dobrych warunków.

#smiertelnewypadki #policja #polskiedrogi

Źródło informacji
www.policja.pl
Birbirgo13 - Dzień 2 wakacji 

Aktualizacja:

Na mapie pojawia się kolejnych 6 punktó...

źródło: comment_mrIN4LEt8QfmkI7vUjzFTjtMzFBS5nYG.jpg

Pobierz
  • 11
@Birbirgo13: w trakcie trudnych warunków: deszcz, śnieg kierowcy jeżdżą: a) wolniej, b) ostrożniej wykonują manewry.... W kuj -pom. się dzieje coś niedobrego: już 3 ofiary śmiertelne. Przed końcem roku szkolnego w czerwcu było już sporo wypadków śmiertelnych, których zginęły także dzieci...vide kobita bez prawa jazdy z promilem, która zabiła własne dziecko.....Spore żniwo zbiera nazwana już "drogą śmierci" 10 między Toruniem, a Bydgoszczą. Tam chyba nie ma miesiąca bez wypadku śmiertelnego.
To nie jest tak jak myśli większość użytkowników dróg
@Lombo: w dzień piękny słoneczny zmniejsza się ilość kolizji A rośnie poważniejszych wypadków bo ludziom wyłącza się zdrowy rozsądek i dlatego zdarzenie z tym mniej ale są znacznie bardziej poważniejsze.
@Birbirgo13: Stwórz może osobne tag proponuje #mapasmierci
@shadowsniper: Nie powiedziałem ze tak nie jest, lecz ze wypada wspomnieć jaka część dni była słoneczna. Można tez uwzględnić ich poważność, to znacznie zwiększa sensowność prowadzenia takiej statystyki.
@Lombo: właśnie ta mapa to wskazuje... Nie ma bardziej poważnych wypadków niż śmiertelne. Mniej poważne zdarzenia drogowe to są kolizje. Zresztą w dyspozycji artykułu 177 KK jest to wyraźnie napisane." Kto choćby nieumyślnie..."
@shadowsniper: Zdanie

Wśród wszystkich wypadków, do których doszło podczas wakacji w 2018 r. 76% miało miejsce podczas dobrych warunków.

Nie dotyczy tylko wypadków śmiertelnych, z którymi nie mam problemu. Mapa wskazuje jedynie na wypadki śmiertelne, a o nich nie powiedziałem ani słowa. Nie mam czasu się kłócić, chodziło mi jedynie o bezsensowność takiej statystyki, bez większej ilości danych.