Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GeneralX: Pisałem wielokrotnie - ostatni arc mnie zmęczył i trochę wyłudził. Zbyt przeciągnięty, balans między humorem a poważnymi rzeczami był bardzo nierówny i ogólnie zbyt dużo zbędnych wątków, powrotów etc. Szczególnie mnie wkurzył Gorilla-sensei tymi durnymi zwrotami akcji, gdzie człowiek już myślał, że Gintama się skończy, ale jednak nie, bo któryś z bohaterów ujawnił nowe rewelacje. Albo ktoś lub coś im przeszkodziło. Nie było to zbyt eleganckie pisanie scenariusza.

Ostatni rozdział...
@jaqqu7: No akurat też tak mam. Przeczytałem ten rozdział z wielką obojętnością. Z resztą więcej narzekać nie będę, bo mógłbym długo, a te rzeczy, które najbardziej kują w tym ostatnim rozdziale już wypisałem. Też szkoda, że kończę czytać jedną ze swoich ulubionych serii z uczuciem meh.

Zawołam jeszcze @faustinek ale wątpię czy nadal wykop jeszcze przegląda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GeneralX: Już nie taka super nowość, ale Chainsawman trzyma poziom.

No i wydawany cyfrowo na manga plus Heart Gear, to #!$%@? złoto. Polecam bardzo gorąco.

Również na manga plus od niedawna publikowana jest przyjemna seria sportowa o gimnastyce - Moon Land.
@jaqqu7:

Moon Land


Sprzedaż fizycznych tomików jest nędzna, polecam się nie wkręcać zbyt mocno.
Moim zdaniem to dość przeciętna seria, więc słabe wyniki sprzedażowe mnie nie dziwią. Curtain's Up mi się bardziej podoba. Tematyka aktorska, tak się zbiegło w czasie, że w głównym magazynie też jest manga o aktorstwie, która jest jeszcze lepsza (Act-age). Ale Curtain's Up tak jak wyżej ma nędzną sprzedaż.

@GeneralX:
Powiedziałbym, że od czasu Act-age nie
@GeneralX: Zakończenie oceniam podobnie, tzn. dobre, ale nic ponadto. Tym nie mniej mangę uważam za jeden z najlepszych shounenów i jeden z nielicznych, który nie schodził poniżej pewnego poziomu. Owszem, od dość długiego czasu manga się trochę dłużyła, ale właściwie każdy rozdział miał przynajmniej jedną dobrą scenę, a koniec końców każdy "arc" był udany.


Podsumowując, Sorachi powinien był zakończyć mangę wcześniej, ale z drugiej strony cieszę się, że trollował nas (i