Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kojarzy może serwis/osobę, która w Krakowie oferuje upgrade pamięci NAND w iPhone SE na taką o pojemności 128GB ?

Brakuje mi w telefonie miejsca (16GB model), a szczerze mówiąc nie chcę wymieniać całego telefonu tylko z tego powodu bo służy mi dobrze.

#iphone #apple #krakow
  • 21
@diwi wymiana nandu będzie wymagala pewnie przeprogramowania płyty. Chcę ci się w to bawić w telefonie wartym tak mało? Nie lepiej kupić już coś uczciwego? 7 znajdziesz za tysiąca w dobrym stanie 64 lub 128gb
@Gymski: Jestem fanem małych telefonów i SE jest pod kątem rozmiaru idealny :) dlatego chce uniknąć zmiany modelu.

A gdybym się już decydował to na pewno nie na 7 tylko X, lub poczekałbym na konferencję we wrześniu żeby zobaczyć co pokażą w przypadku XI.

@rybak17: Możliwe, dlatego pytam narazie o namiary żeby poznać cenę.
@ks2m: Patrzyłem na allegro i nówki z FVAT po 1600 zł, więc nie przesadzajmy z tym 400-500 zł.

Zaczynam przypominać sobie dlaczego czasami głupio zadawać pytania na mirko, nie zapytałem w żadnym momencie czy jest sens (bo to moja sprawa) tylko czy ktoś zna firmy/osoby, które się podejmują.
@diwi nówki owszem ale za 1600 kupować telefon taki stary to trochę lipa. Jak koniecznie nie chcesz zmieniać modelu zmień płytę główną. Możesz wziąć jakiegoś z rozjechanym ekranem. I kolega wyżej dobrze ci mówi ten telefon ma realną wartość maks 600 złotych to że 1600 jest na allegro nie znaczy że tyle jest warty
@diwi jak koniecznie chcesz zostać przy tym obczaj może Sony robi dalej compacty re bierz iPhona XR który jest nie wiele większy niż twój se
@Gymski: W sumie nie myślałem nawet o opcji z płytą główną, nie mniej, tak czy tak i tak potrzebuję serwis/osobę która może to zrobić :D

Co do zmiany, tak jak pisałem wyżej, chciałbym uniknąć, a o sony to w ogóle nie ma co mówić ze względu na posiadanie innych rzeczy z ekosystemu apple :)
@diwi no to tylko to cię ratuje skoro nowy model nie za bardzo. Nie wiem też co ludzie mają z tym ekosystemem Appla. Wszystko co oferuje Apple ma lepszą alternatywę a trzymanie się kurczowo jednego modelu telefonu dla tego samego to głupota. No ale jak już będziesz wymieniał płytę to nie zapomnij wymienić też przycisku na ten od nowej płyty głównej bo inaczej stracisz odcisk palca
@diwi a co do samej wymiany jeśli skombinujesz sam taki rozwalony se to każdy serwis ci to wymieni. Jak nie masz do tego dostępu to będziesz musiał szukać serwis że skupem zepsutych bo oni zapewnie beda miec
@diwi bierz iPhona XR który jest nie wiele większy niż twój se


@Gymski: lol, xr to drugi największy iphone po np xs max (2x większy od se), chyba nie wiesz o czym piszesz.