Wpis z mikrobloga

@PreczzGlowna: @Probz: @Korczaszko: Zależnie od definicji, w tym przypadku gość może mieć akurat rację. Gazy cieplarniane produkowane przez człowieka nie mają tak dużego wpływu na zmiany (nieustannie) zachodzące w klimacie, jak chcą ekooszołomy i niektórzy politycy.
Dużo większe znaczenie ma (między innymi) warstwa ozonowa, na którą freony oczywiście wpływały, ale prawdopodobnie znowu – nie w tak ogromny sposób.
Nie chce mi się pisać kolejnej rozprawki i nie chcę powtarzać
Gazy cieplarniane produkowane przez człowieka nie mają tak dużego wpływu na zmiany (nieustannie) zachodzące w klimacie, jak chcą ekooszołomy i niektórzy politycy.


@Adwokat_Boga: Ja #!$%@?ę ;D Halo, mamy 2019 a nie 1999. Antyklimatyczne bzdury są już kompletnie zaorane

Od 100 lat wzrosła koncentracja CO2 w atmosferze z 280 ppm do ponad 400 ppm (zwiększyło się prawie dwukrotnie). 280 ppm to koncentracja, która utrzymywała się od 2000 lat. Weź się ogarnij

https://ourworldindata.org/co2-and-other-greenhouse-gas-emissions
Pobierz johny-kalesonny - > Gazy cieplarniane produkowane przez człowieka nie mają tak dużego...
źródło: comment_5Qq4iRkJ7V5crL9flcPAZdvIVTVhm0lb.jpg
Od 100 lat wzrosła koncentracja CO2 w atmosferze z 280 ppm do ponad 400 ppm (zwiększyło się prawie dwukrotnie). 280 ppm to koncentracja, która utrzymywała się od 2000 lat. Weź się ogarnij


@johny-kalesonny: Super, że to zauważyłeś. Też to wiedziałem. Tylko wiesz co? Wbrew temu, co ci ekooszołomy nakładły do głowy, głównym gazem cieplarnianym jest H2O.

Idź wysusz oceany, to się ochłodzi (albo i nie).
@Adwokat_Boga: W sensie twierdzisz, że to od H2O wzrasta średnia globalna temperatura od 1980 (zdjęcie na dole)?

Co z tego, że głównym gazem cieplarnianym jest H2O, skoro mówimy o klimacie, czyli jakimś układzie zamkniętym? Wystarczy zmienić jeden parametr, by szła lawinowa zmiana na skalę globalną. W przypadku CO2 jest to udowodnione, że działalność człowieka jest odpowiedzialna za aktualne zmiany. Więcej - ta działalność nakręca spiralę "śmierci", tzn. uwolni się jeszcze więce
Pobierz johny-kalesonny - @Adwokat_Boga: W sensie twierdzisz, że to od H2O wzrasta średnia gl...
źródło: comment_AgPvM7LRReJZCvQ3Wa7qIQiM61ZsAxoK.jpg
@Adwokat_Boga: A para wodna to nie woda? I jak wiemy, woda w oceanach absolutnie nie kraży po różnych stanach skupienia, nie będzie parować jej więcej gdy klimat będzie cieplejszy i ogólnie gdy będzie jej więcej przez stopione czapy lodowe.

Ta woda będzie po prostu sobie pływać w oceanach i koniec. A w Polsce będziemy sobie hodować pomarańczki i cytrusy, i zakładać winnice.
@Adwokat_Boga sprzężenie zwrotne dodatnie. Polecam zapoznać się z tym pojęciem. Ekosystem ziemi jest w miarę zbalansowany a my ten balans niszczymy właśnie poprzez spalenie węgla który w normalnych warunkach byłby w ziemi. My dokładamy CO2, następuje lekki wzrost temperatury, większe parowanie, pogłębienie efektu cieplarnianego, zmiany klimatyczne doprowadzają do kolejnych katastrof ekologicznych (jak np. Gwałtowne zmiany pogodowe niszczące w skutek upałów i burz kolejne lasy co znowu wstrzyknie do atmosfery kolejne tony węgla