Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak macie zorganizowana prace na pehapowym lokalnym środowisku? Ostatnio lapek mi się posypał i tak sobie pomyślałem żeby tym razem lepiej coś zrobić, z backupami w razie czego. Dotychczas pracowałem na windowsie z WAMPP i phpmyadmin. Problem jest taki ze mam bardzo dużo projektów(15-25). Myślałem żeby może obraz sobie w VMWare postawić i robić co tygodniowe backupy żeby wszystkiego od nowa nie wgrywać bo to trwa 2-3 dni :/

Macie jakieś może propozycje dla lokalnego środowiska łatwego do odtworzenia? Vagrant, Nginx(problem jest taki ze nginx słabo znam)?

#php #programowanie
  • 9
@kajoj93: nginx na pewno, najlepiej jakiś automat co sam będzie mapował jakiś config z yamla np pod jakieś lokalne domeny od razu żeby się nie męczyć, prościej docker który zrobi to z automatu wszystko, możesz jeszcze pokombinować z WSL

@jcollier: jak nie ma hyperv to docker i tak będzie okej, tyle co zamiast jakiś synchronizacji plików z vmware czy nfs czy innych gówien korzystać z mutagena
@kajoj93: ubuntu + ppa/ondrej + nginx i cała reszta śmiecia lokalnie. Dla mnie najwygodniejszy setup, z backupu .histfile odtworzę wszystko / prawie wszystko.
Dockery są fajne w teorii, ale jeszcze nie uświadczyłem tego idealnego setupu gdzie robisz compose up i rzeczywiście wszystko działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest sobie taki wrapper na dockera i docker-compose do lokalnego środowiska - ddev, https://github.com/drud/ddev.

Głównie używany do CMS Drupal, WordPress czy inne Typo3, ale do Symfony, czy innego framework też się przyda. Ma kilka opcji do backupu (w tym bazy danych), zarządzanie hostami (razem z lokalnym SSL) i w ogóle jest spoko.