Wpis z mikrobloga

Siemka ogrodowe Mirabelki i Mirki.
Chciałabym się wkręcić w ogrodnictwo na poważnie, trochę wynerdować ten temat i dowiedzieć się jak działają rośliny, przydomowa hodowla warzyw, jak dbać o nie, jak robić szczepki i dlaczego mogą pojawiać się takie a takie problemy. Macie jakąś literaturę do polecenia dla totalnej zielonki w tym temacie? #kiciochpyta #ogrodnictwo #ogrod #botanika #uprawiajzwykopem #rosliny
  • 32
@powsinogaszszlaja: Nie przesadzajmy, po to te tagi są żeby pytać i uczyć sie od innych. Można szukać na własną ręke i w tym samym czasie zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Książki książkami, w jednej napisane tak, w drugiej odwrotnie a doświadczenie ludzi doświadczeniem. A już szukając w internetach na ślepo będąc totalnie zielonym to porażka murowana :D
@Niewiemja: Wpisując zakładanie ogródka dla początkującego masz podstawową wiedzę, później dopytujesz.
Zadane pytanie - forma, wynika z lenistwa moim zdaniem.
Chętnie pomagam, ale niech pytający wykaże odrobinę własnej inicjatywy w poszukiwaniach, a nie oczekuje podania na tacy.
Informacji jest teraz w necie mnóstwo.
Informacji jest teraz w necie mnóstwo


@powsinogaszszlaja: Ano jest, tylko niekoniecznie prawidłowych. Ciężko na początku samemu oddzielić ziarno od plew ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież OPka pyta czy mamy jakąś literature do polecenia więc chce czytać i uczyć sie samodzielnie. Już bardziej wszystkie pytania typu "liść mi żółknie co robić" bardziej podchodzą pod to o czym piszesz :D
@powsinogaszszlaja: Ja ogólnie lubie odpowiadać na pytania bo robiąc to sam sobie przypominam i utrwalam wiedze :D Inaczej bym wszystko pozapominał, tym bardziej że większość tego co wiem to teoria :D Działkowców nie czytałem, stare informatory ogrodnicze mi zostały po dziadku, też są spoko
@Niewiemja:
https://allegro.pl/oferta/dzialkowiec-pelne-roczniki-1973-1975-24h-wys-7660524640

Przypuszczam, że tu jest odpowiedź jak poprowadzić przedszkolaka za rękę, aby uprawiał swój ogródek.
W starych wydaniach pisali sami działkowcy na bazie swoich doświadczeń.
Jest to kopalnia wiedzy, wymaga tylko lekkiej korekty w odniesieniu do współczesnych realiów.

Jak widzisz OPka nie włącza się w dyskusję, nie pyta. Czeka, aż ktoś poda na tacy.
Sięgnij w głąb tagu. Byli tacy co zaczynali, ale zadali sobie chociaż odrobinę trudu, aby aktywnie