Wpis z mikrobloga

@Mirasek_Ogorasek: za 5k spokojnie, pod warunkiem, że nie będziesz oczekiwał marki premium z klasy wyższej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś popularne, znane auto możesz wyrwać nawet z niezłym wyposażeniem za te pieniądze
@Mirasek_Ogorasek śmiało możesz np. uderzać w Corse C, tylko nic mniejszego niż 1.2. Dostaniesz ładny egzemplarz do 5k z klimą. Części w miarę tanie, mało pali i nawet jedzie. Dużo części na szrotach, etc. Wygląda też w miarę na swoje lata. IMO lepiej niż stare polo czy golf.
@Mirasek_Ogorasek: Mireczku, odpal olx ustaw filtr na swoje województwo + kwota do 5k pln i przeglądaj. Jak wytypujesz 1-2-3 auta które z wyglądu się spodobają Tobie to dzwoń, umów się na oględziny i jedź.(zabierz kogoś starszego, kto już jeździ trochę lub jeśli masz to mechanika) Poproś o otworzenie, usiądź, zobacz jak Ci się siedzi czy nie podkurczasz nóg, czy fotel się płynnie przesuwa. Jeśli pozytywne wrażenie i jesteś na tak, to
@snwptest Potrzebuje pilnie samochodu bo bez samochodu nie dam rady pracować jak wrócę do Polski bo będę ograniczony dojazdami. Chcę furę która właśnie będzie tania w utrzymaniu, w miarę ładna i sprawna, liczę się z tym że zawsze coś się może #!$%@?ć dlatego myślałem żeby kupić za 5k i 2k ewentualnie na doinwestowanie go, wymianę zajechanych elementów itd.
@Mirasek_Ogorasek: Ja wydałam 5k na Alfę 147 + 1k na części i gitówa :D dobrze sie jeździ i wygląda fajnie jak to AR, polecam to auto. chociaż jakieś dzbany mówią, że jak Alfa to laweta hihi raz tylko jechała na lawecie na policyjny parking, bo nie zauważyłam, że parkuje na kopercie XD dzięki takim dzbanom co robią marce złą renomę (chociaż sami nigdy nie mieli) można je kupić tanio :D
@Mirasek_Ogorasek: no to jest dobry kierunek i tok myślenia. Kupisz coś, trudno mi polecić tak z brzegu - może jakaś Corolla 1.4 benzynowa, może jakiś Fiat Punto. Wytypuj kilka i zrób posta w tagu motoryzacja i zapytaj wymieniając trzy-cztery wytypowane samochody z rocznikiem i typem silnika i na pewno Ci Mirki odpowiedzą który bardziej bezawaryjny i tańszy w naprawie.
U mnie w rodzinie bliższej i dalszej ze staruszków to jeżdżą Golf
@Mirasek_Ogorasek: Ja na pierwsze auto wydałem 2500zł i w 2 lata poza paliwem i oc włożyłem w nie również coś koło 2500. Był to Lanos, generalnie polecam na 1 furę, bo pakowny, wystarczająco mocny i tanie części. Z wad to mój rdzewiał dość mocno niestety i był bez gazu, a Lanosy dużo palą. No i wyposażenie ABC- absolutny brak czegokolwiek. Ogółem byłem jednak z fury zadowolony.
@levusek1992: U mnie od spodu rdzewieje też. Ale tak ją lubię, że będę nią jeździć aż sie nie rozdupcy :D wycisnęłam nią 210 km/h ! To więcej niż w specyfikacji technicznej :D polecali mi na pierwsze lanosa i peugeota 206, ale wstydziłabym sie tym jeździć haha :D
@Mirasek_Ogorasek: moja pierwsza fura byla megane 1 fl coupe 1.4. 4.5k z kompletem zimowek. Ponad 20k przebiegu w rodzinie i mechanicznie nic takiego specjalnego sie nie zepsulo (raz poszla cewka zaplonowa, koszt jakies 200 zl z robocizna i oslona przegubu jakos sie wkrecila w czujnik absu, tez groszowe sprawy). Po 2.5 lata stania na dworze jednak ruda zaczyna wychodzic (szczegolnie przy wlewie), no i ten silnik zupelnie nie jedzie, ale do