Wpis z mikrobloga

Witam #yerbamatewykopclub
To moje drugie podejście do #yerbamate. Pierwsze było dawno i gdzieś schowałem swoje Matero.
Teraz zauważyłem, że moja mama ma #yerba ale nie korzysta, więc postanowiłem to przejąć.
Nawet spoko, trochę pyłu na początku miałem, bo nie chciało mi się tam tym obracać (w sumie to bardzo duże to naczynko i ciężko dobrze ręką zakryć więc chyba będę musiał poszukać swoje mniejsze ceramiczne) i w ogóle uznałem że nie będę się z tym za bardzo cackał tylko trzeba zalewać i pić, ale potem było ok.
W sumie to tyle, na razie spoko, zastanawiam się czy nie kupić sobie potem bombilli z potrójnym filtrem. Jakieś porady dla takiego w miarę świeżaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz matixrr - Witam #yerbamatewykopclub
To moje drugie podejście do #yerbamate. Pierwsze...
źródło: comment_Jn0JpkRM7861Knx0yML9qaHcH22VyYXO.jpg
  • 15
@matixrr: tak lekko robiąc offtop od twojego pytania - o co chodzi w tym odwracaniu naczynka i wybieraniem pyłu?

bo piję yerbe od kilku lat i zawsze po prostu wsypuje, zalewam zimna wodą i chleję, bez jakiś dziwnych rytuałów o których czytałem kiedyś xD to serio coś daję?
@Vencite: Nie żadne dziwne rytuały, tylko po prostu wtedy ten najdrobniejszy susz zostaje na ręce. A czy to potrzebne, to już zależy czy przeszkadza ci trochę pyłu w ustach, czy jaki gatunek yerby. Jak mam jakąś mocno pylastą yerbę, to czasami nawet zwilżę rękę, odwrócę naczynko i potrząsnę, to mi sporo tego pyłu zostanie na ręce i nie trzeba przegryzać yerby ;-)

@matixrr: Im więcej filtracji, tym większa szansa, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matixrr: bombilla z tego zestawu od Cejro pewnie za jakis czas ci sciemnieje, moze za miesiac, moze za rok, ale dopoki wyglada dobrze to mozna pic. Generalnie rozne opinie sa o tych potrojnych filtrach, na ta tansza widzialem jakies narzekania ze lubi sie zapchac
@OfiaraWatykanczyka: Czemu chcesz traktować to priorytetowo jako rytuał? Rozumiem, że jest to egzotyczny, wspaniały napar ale też nie przesadzajmy. Jesteśmy w innym miejscu na ziemi, to obca kultura i nie będziemy przecież - jak podają materiały - rozpoczynać picia w gronie osób przekazując od najstarszego z grona, tak, że najmłodsi dostaną najsłabszy napar. :D Ale sens rytualny jest jak najbardziej w porządku, żeby nie było "ale muszę się napić kawy", bo
@Vencite: nie rob tego bo mniejszy kop jak masz dobrą bombe to się nie zapcha, sypiesz lejesz 80stopni i tyle bez tych całych ceregieli jak leje od razu i czekam 5 minut
i nie kupujesz @matixrr: od cerjowskiego bo tylko % dla siebie bierze a mate jak mate kupuj z allegro ze smartem a nie od cerjowskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)