Wpis z mikrobloga

@M1r14mSh4d3:

A tak o badaniu wypowiedzial sie Pan @potrzebie

https://www.wykop.pl/wpis/42509421/co-takiego-xddd/#comment-149565081

Metodologia. Ranking nazywa się HSBC Expat Annual League Table i kluczowe jest w nim słowo "expat" (po polsku ekspata = specjalista wysokiej klasy, który dobrowolnie opuścił ojczyznę celem pracy za granicą).

Aby dojść do wyniku ankietowano nie ogół ludzi mieszkających w Polsce (Szwajcarii, Singapurze), a nawet nie ogół imigrantów zarobkowych, którzy wybrali Polskę (Szwajcarię, Singapur) jako miejsce podjęcia pracy - tylko
@M1r14mSh4d3: nie wiem czy to jest powod do zadowolenia, tak szczerze mowiac.
Bo sciagamy do nas specjalistow, bo albo w PL nie ma nikogo o takich kwalifikacjach, albo jest tych ludzi zbyt malo, , albo nie mamy zaufania do ludzi ktorzy ksztalcili sie u nas i moga stac sie specjalistami.
Oczywiscie sa to dosc mocne uproszenia, bo tyle przypadkow ilu ekspatow.

Ale trzeba brac pod uwage ich lekko zaklamany obraz rzeczywistosci.
Pobierz PurpleHaze - @M1r14mSh4d3: nie wiem czy to jest powod do zadowolenia, tak szczerze mo...
źródło: comment_WGXfZLMIhsHewRFToTVHHCgYQ8is2ly4.jpg
@PurpleHaze:

Bo sciagamy do nas specjalistow, bo albo w PL nie ma nikogo o takich kwalifikacjach, albo jest tych ludzi zbyt malo, , albo nie mamy zaufania do ludzi ktorzy ksztalcili sie u nas i moga stac sie specjalistami.

Oczywiscie sa to dosc mocne uproszenia, bo tyle przypadkow ilu ekspatow.

Wiesz, ja wolę, abyśmy ściągali ekspatów do Polski, niż ludzi, którzy przyjadą tu i będą ciągnać socjal nic nie robiąc (vide