Wpis z mikrobloga

UWAGA AFERA

Poszukuję osób wyruchanych przez raty.od.nowa #allegro z banku #bnpparibas

W skrócie myk wygląda tak, że bank niby daje Ci limit w koncie na zakupy na allegro z oprocentowaniem 0% i każe się nie martwić płatnością, dopóki nie przyjdzie mejl z zestawieniem transakcji i zadłużenia do spłaty. Bank nie wysyła zestawienia, a dwa miesiące później wysyła sms, że masz zadłużenie i karne odsetki do spłaty.

Będzie sprawa do UKE i UOKiK, ale fajnie gdyby znalazły się inne osoby z tym problemem. #afera #bankowosc #banki
  • 14
@Ranger: jedyny problem jaki mam to nie zgadza mi się najbliższs kwota do zapłaty względem sumy rat... Najwyżej spłacę wcześniej ¯\_(ツ)_/¯. Przy okazji, zaraz po pierwszych ratach od nowa założyłem konto w tym banku i na bieżąco sprawdzałem zadłużenie
@ameliniowyguzik: @Rysiowata: darowałbym im to, ale w zeszłym miesiącu operator mi powiedział, że wszystko mam spłacone, a dzisiaj w końcu doszło pierwszy raz nowe zestawienie i parę groszy do spłaty.
Na infolinii też zatrudniają same ameby... ¯\_(ツ)_/¯
@allegro_pl: na kontakt z bankiem trzeba czekać ponad 50minut oczekując na połączenie z konsultantem na infolinii - niewiele ten kontakt daje, bo niestety, ale ludzie tam zatrudnieni nie są zbyt kompetentni

Smutne, że zawarliście tę umowę współpracy ratalnej z takim gniotem finansowym, który pod przykrywką rat 0% wyłudza w ten sposób karne odsetki.
@Ranger: Jeśli dostałeś umowie to pewnie masz na niej datę pierwszej raty i podane konto ogólne w przypadku nie otrzymania zestawienia/ewentualnie od razu prawidłowe konto. Tak czy siak nie bronię banku ale oni są zabezpieczeni na takie sytuacje umową i regulaminem spłaty kredytu. W życiu spotkałem wiele przypadków kredytów ''zero procent'' i na ręce jednej ręki mogę policzyć te gdzie bank anulował odsetki z powodu błędu. Brak zestawienia nigdy nie był
Jeśli dostałeś umowie to pewnie masz na niej datę pierwszej raty i podane konto ogólne w przypadku nie otrzymania zestawienia/ewentualnie od razu prawidłowe konto.


@SpaceMonkey: nie ma, takie informacje wg. umowy będą w zestawieniu transakcji:

Spłata kredytu: spłata co najmniej Minimalnej kwoty do zapłaty

w terminie: 26 dni od Dnia rozliczenia (Dzień spłaty) w sposób: na numer Rachunku

Limitu

Dzień rozliczenia - 5 dzień każdego miesiąca

W terminie 11 Dni kalendarzowych