Wpis z mikrobloga

Czasami zamawiam rzeczy mame (na swoją pocztę), właśnie otrzymałem takiego maila na skrzynkę SPAM:
" Witaj XYZ,

Wiem o tobie bardzo dużo, twoje imię i nazwisko to XYZ ABC, mam też zdjecia. Na twoje nieszczęście twój telefon o numerze 123456789 został zainfekowany i mam wszystkie zdjęcia z pamięci oraz zdjęcia robione automatycznie przez przednią kamerę podczas gdy zabawiasz się ze sobą w toalecie. Mam również w posiadaniu listę stron oraz profili społecznościowych, które regularnie odwiedzasz, niektóre z nich całkiem sporą ilość razy każdego dnia.

Wyczyszczenie telefonu ani reinstalacja systemu nic już nie pomogą, bo dane znajdują się na moim serwerze. Mimo wszystko zalecam by to zrobić. Aby zapobiec wstawieniu twoich zdjęć do internetu, musisz wykonać przelew o wartości 500zł na adres Bitcoin: *CENZURA* - jeśli nie zrobisz tego do dnia 10.07.2019, zdjęcia zostaną automatycznie wstawione na polskie serwisy takie jak wykop, joemonster, sadistic i wiele innych. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że twoja twarz lub dane osobowe zostaną rozpoznane przez innych użytkowników.

W momencie zaksięgowania transkacji, dane zostaną skasowane z serwera. Proszę nie odpowiadaj na tą wiadomość, gdyż wszystko jest realizowane automatycznie. Na tą chwilę mam na moim serwerze dane osobowe oraz zdjęcia i filmiki ponad 180 osób, więc konwersacja z każdym z osobna jest niemożliwa.

Twój indywidualny adres do wysłania przelewu: *CENZURA*
Transakcja zostanie zatwierdzona w momencie gdy otrzymam od ciebie przelew przekraczający 0.0115 btc (równowartość 500zł na dzień 7.07.2019).
Najszybszym sposobem kupienia bitcoina są bitomaty, które działają w każdym większym mieście. Ich dokładne lokalizacje sprawdzisz na stronie www.shitcoins.club

Uważaj na siebie ;)"

Zdaję sobie sprawę, że to typowe wyłudzenie, ale obsrałem się, że ktoś tak sprzedaje dane... ja #!$%@?ę. XD
Komuś się zdarzyło coś takiego?

  • 10