Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi płatnościami w Chimach? Wybieram się na wymianę studencką, więc będę wykonywał sporo transakcji. Wie ktoś może o tym jak najlepiej przetransferować pieniądze z Polskiego banku na AliPay i ogólnie na konto bankowe, żeby ponieść jak najmniejsze koszta? #chiny #revolut #bankowosc
  • 8
  • Odpowiedz
@MPTW: jak chcesz najmniejsze koszty, to zaloz pekao sa, wyciagaj w bankomatach kase i pozniej ew na konto wplacaj. jak nie to transferwise sprobuj
  • Odpowiedz
Alipay to platforma płatnicza, którą podpina się pod Chiński rachunek, więc wpierw zadbaj o to żeby mieć Chińskie konto bankowe. Osobiście polecam Bank of China lub ICBC. Tylko w tych dwóch bankach, o ile mi wiadomo, obcokrajowcy mogą wymieniać, wpłacać i wypłacać walutę obcą. Limit wymiany roczny to bez wyjątku ekwiwalent 50,000 USD. Po przekroczeniu tej granicy nie masz możliwości dalszej wymiany do końca roku. Innym wartym uwagi szczegółem jest, że na
  • Odpowiedz
@MPTW: a dlaczego nie revolut po prostu. Dziala w chinach normalnie. Taniej i prościej nie będzie


@Akira: @MPTW: nie bedzie taniej revolutem jak chcesz wyplacic pieniadze. masz limit do 800zl miesiecznie, a pozniej 2%.
  • Odpowiedz
Krótko mówiąc tego nie da się obejść

@thekrepa no nie wiem, bo ja w różnych dwóch bankach mam w różny sposób wpisane imię i nazwisko, czego efektem jest, że system bankowy traktuje mnie jako dwie różne osoby i nie jestem w stanie podpiąć jednocześnie obu kart pod WeChat ( )
  • Odpowiedz