Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie takie światło do roweru, za 5 ojro. Kurde daje po oczach, aż oświetla, bardzo małe i kompaktowe, i robię test, świeci (światłem ostrzegawczym) już prawie 6h i ani chce paść xD Polecam bardzo, ładowana na USB i dobrze wykonana. Link do ali w komentarzu. Później dopiszę po jakim czasie padła i ile czasu się ładuje (mierzę stoperem, nie na oko) :D

#rower #kolarstwo #aliexpress #polecam
Pobierz iErdo - Kupiłem sobie takie światło do roweru, za 5 ojro. Kurde daje po oczach, aż oś...
źródło: comment_ZVBXBOiQyAs4ZqGwinrKHISRuG8KolzC.jpg
  • 24
@iErdo: No właśnie szukam czegoś, co wytrzyma chociażby warunki deszczu pod siodełkiem. Rzadko kiedy zdejmuję lampki, a rowery często są pod chmurką.
Po 10h świecenia mi się odechciało xD Praktycznie nie straciła na jasności po tych 10h, producent podaje czas świecenia między 3 a 6h, więc uzyskany wynik jest dużo lepszy od przewidywań producenta. Czas ładowania (po tych 10h) to 1 godzina i 15 minut (ładowane z powerbanka Xiaomi). Więc ogólnie wypadła bardzo dobrze :D

Wołam obecnych: @zawodowi3c @pavl_ @Talvisota @PusteQ @sargento @Cyfranek @kwejk @marcin_k @Jozekk @Lipwig @Nizax @Karol_Polak_Maly @imamonster @Weisswurst
@iErdo @Lipwig: Ja się szarpnąłem i kupiłem XLITE100 za około 100 złotych (nie wiem czy od tego sprzedawcy), wersja montowana pod siodełko: https://pl.aliexpress.com/item/32911323749.html

Nie żałuję wydatku, bo teraz nikt z pracy nie zawraca mi dupy tym, że zapomniałem wyłączyć światełka (działa to też w drugą stronę, bo nie zapominam go odpalić). Zdarzały się dni, kiedy rower stał po 6 godzin w deszczu pod "fabryką" i nie miało to żadnego wpływu na
@Ajtos

"Nie żałuję wydatku, bo teraz nikt z pracy nie zawraca mi dupy tym, że zapomniałem wyłączyć światełka (działa to też w drugą stronę, bo nie zapominam go odpalić)"

Znaczy się samo jakoś się włącza i wyłącza?
@muak47: Dokładnie tak. Ustrojstwo ma wbudowany akcelerometr czy jak to się zwie.

Do wyboru są trzy tryby świecenia: ciągły, pulsacyjny (oko Saurona jak ktoś skomentował) i strobo. Ja jeżdżę z trybem pulsacyjnym. Zaleta montażu pod siodełkiem jest taka, że światło jest stosunkowo wysoko - w przypadku roweru szoso podobnego będzie to jeden z najwyżej położonych punktów w rowerze.

Jest też tryb manualny on/off, ale bateryjka jest na tyle mocna, że nawet
Ajtos - @muak47: Dokładnie tak. Ustrojstwo ma wbudowany akcelerometr czy jak to się z...
@Ajtos a po jakim czasie się wyłącza? Bo trochę lipa jak wyłączy się na światłach albo jak zatezyma się człowiek na chwilę na poboczu
@muak47 chyba 60s, ale wystarczy lekko ruszyć rower i już się włącza. Ogólnie lampka dobra na zimę, teraz przy jeździe na codzień się nie sprawdza, bo ciemno jest bardzo późno.
Zima ładowana co 2dni ~8h jazdy