Wpis z mikrobloga

To jest prawdziwe oddawanie, a nie jakaś krew w 8-10 minut bez kolejek :D
Dzisiaj szybko, tylko 55 minut. Miesiąc temu było 70.

Za miesiąc będę mógł wkurzać stare baby w przychodniach, nie mogę się doczekać :)

Przy okazji info dla dawców w #wroclaw.
Ze względu na okres wakacyjny są super małe kolejki. Jak wcześniej potrafiłem nawet 4h spędzić w centrum krwiodawstwa tak dzisiaj po 1.5h już wracałem do domu. Nawet czekać na płytki nie trzeba było.

#krwiodawstwo
g.....o - To jest prawdziwe oddawanie, a nie jakaś krew w 8-10 minut bez kolejek :D
...

źródło: comment_IAmHR4nP3iobgCXGiCJwNxRqpxym7gko.jpg

Pobierz
  • 15
@gimjo płytki krwii? Mi zazwyczaj wychodzi koło 50min, ale 70 to już szacun za cierpliwość ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale lubię to uczucie kiedy krew wraca ()
@Mirkomil: Tak, można częściej. Teraz oddaję płytki + osocze na raz, można raz na 4 tygodnie. Samo osocze można oddawać nawet co 2 tygodnie.
@ladzik: Płytki + osocze. Ja jestem można powiedzieć mikro postury, więc 55 minut. A do 70 dobiłem, bo oglądałem film na telefonie i zapomniałem pompować i się maszyna zatrzymywała.
@ladzik: no delikatnie mrowi, idzie się przyzwyczaić :D
@Tomcio_W: ale mówisz także o płytkach? Bo
@Esgaldholion: nie wiem jak z osoczem samym, ale np płytki z tego co wiem można oddawać do godz ok 12, lecz jeżeli zbiorą tyle ile chcieli wcześniej to nawet o 11 mogą powiedzieć, że już dziś skończyli z płytkami.
Dodatkowa sprawa - oddający płytki oddają osocze więc może rzeczywiście go nie brakuje, a krwi jednak tak