Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie szczyty warto zaliczyć w Tatrach? Lub ogólnie atrakcje? Jestem z różowym od dzisiaj na cały tydzień, jutro jedziemy na MTB na Gubałówkę (mamy ze sobą rowery) a pojutrze planujemy chodzenie po górach tylko nie wiem gdzie będzie najlepiej się wybrać.

#malopolska #tatry #gory #mtb #rower #rowery
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Abiz: Wysoko czy nisko? Jak z doświadczeniem? Ale klasyka zawsze się sprawdzi czyli np wejść na Kasprowy później z Kaspro na przełęcz Kondracką i jak jeszcze mało a będzie już później i nie będzie tłumów to można sobie za jednym zamachem śmignąć na giewont i dalej na dół przez schronisko w kondratowej żeby się wzmocnić albo przez małą łąkę do Zakopanego.
A jak nie byliście to i do 5 stawów warto
@Abiz: mięguszowiecka przełęcz
ostry rohacz
zawrat - świnica
małołączniak
kościelec
to najciekawsze, nie wrzucam orlej perci od zawratu do krzyżnego bo nie ma potrzeby

w ogóle to jakie macie doświadczenie? bo jeden dzień wystarczy na odciski i poważną kontuzję
@Qullion: Ja wszedłem kiedyś na Tarnicę, Śnieżkę i Szrenicę. Różowa nigdy nie wchodziła, więc generalnie mamy prawie zerowe doświadczenie. Z kondycją ok, jeździmy sporo na mtb.
@Abiz: jazda na rowerze jest lżejsza od chodzenia po górach, bardziej obciążasz nogi. Już poszedłem z kolegą Świnicę, to samo mówił bo na siłownie regularnie chodzi. Dał radę przejść, ale kondycyjnie bida.

Co bym wam polecił na pierwszy rzut. Kuźnice - przełęcz kondracka - kopa kondracka - małołączniak - przysłop miętusi - dolina kościeliska. Jeżeli nie dacie rady schodzicie z przełęczy kondrackiej do doliny małej łąki i dalej do doliny kościeliskiej.