Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #prawo #budownictwo Znalazłem fajną ofertę - licytacja działki należącej do gminy. Są to dwie nieruchomości z jedną księgą wieczystą, jedna o powierzchni 5000 zabudowana, a druga ma ponad 17 000m2 i ma status rolny, chociaż na niej jest tylko kilka drzew i stare boisko szkoły. W tym wypadku na zakup musi się zgodzić KOWR, a co za tym idzie trzeba się zobowiązać do prowadzenia działalności rolniczej przez okres pięciu lat. Jak myślicie, czy da się ten temat ugryźć w ten sposób, że wystąpię o podział działki na mniejsze, postaram się o warunki zabudowy i spróbuję je potem sprzedać przed upływem pięciu lat? Może ktoś z was próbował uzyskać zgodę sądu na zniesienie okresu zobowiązania?
  • 8
@samuraj24: i tak i nie :) większy budynek ma ponad 500 m2 ale ma konstrukcję drewnianą. Działka jest położona przy samej puszczy Knyszyńskiej, i jest piękna. Z miłą chęcią kupiłbym całość i wystawił na sprzedaż, sam mam sporo klientów którzy szukają posesji pod domy opieki do kwoty 500 000. Zastanawia mnie tylko procedura szybkiej odsprzedaży takiej ziemi, sam jeszcze tego nie robiłem. Pisałem wnioski do KOWR o wydanie decyzji czy osoba
Są to dwie nieruchomości z jedną księgą wieczystą


@kondzaf: czy nie jest to czasem JEDNA nieruchomość, zgodnie z definicją art. 46. kc "części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności"??