Wpis z mikrobloga

Mała aktualizacja #piesmisiek (ʘʘ)

Pies prawie idealny () W domu nie sprawia żadnych problemów - zero niszczenia mebli, wszystkie potrzeby na zewnątrz, uczy się że przy stole nie sępimy jedzonka, śpi w nocy, je ładnie mokrą karmę, kocha mizianie po brzuszku, ale...

Szczeka na inne pieski na spacerach, uczymy go komendy „zostaw”, i o ile pies nas nie zaskoczy z zakrętu lub pierwszy nie zacznie szczekać to Misiek potrafi się powstrzymać więc powoli mam nadzieję, że to ogarniemy (jak nie, to behawiorysta).

Drugim problemem jest to, że mieszkamy w okolicy gdzie jest masa psów i co chwilę jakaś suka ma cieczkę. Misiek jest starym psem, nie znamy jego historii medycznej i średnio mi się widzi narkoza i ucinanie mu jajek, dodatkowo ma jeszcze trochę lęków (więcej info pod tagiem #piesmisiek) i obawiam się, że po kastracji nasilą się bardziej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niestety Misiek cierpi jak jakaś suczka ma cieczkę w okolicy i kastracja jest chyba jedynym wyjściem ( ͡° ʖ̯ ͡°) W każdym razie - mirki z #tarnow - jeśli znacie weta godnego polecenia, który zleci wszelkie konieczne badania to będę wdzięczna za polecenie.

#pokazpsa #kiciochpyta #psy #weterynaria
Pobierz kicioch - Mała aktualizacja #piesmisiek (ʘ‿ʘ) 

Pies prawie idealny (。◕‿‿◕。) W domu n...
źródło: comment_8W2uJN2uxrhNguP2n9SBEFb3TIc3Uogz.jpg
  • 23
@mikaliq: Właśnie wiem, ale sporo się naczytałam że ogólnie kastracja + pies z lękami może nie skończyć się dobrze, ale może się mylę, dlatego chciałam iść z nim do dobrego weta i ogólnie skonsultować problem.
Niestety ten u którego byłam (Cira) nie zlecił nawet podstawowych badań, mimo iż mówiłam że o psie pod względem zdrowotnym nie wiemy nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kicioch: z chemiczną masz tą zaletę że jest odwracalna po jakimś czasie, plus dodatkowo nie masz właśnie ryzyka narkozy.

Popytaj może na grupach fejsbukowych w okolicy apropo weta? Moja miała lekką narkozę do zdjęć RTG i wetka nawet przed tym nalegała na echo serca oraz morfologię, a narkoza pod operację jest dużo głębsza.

Dokładniejszy profil w badaniu krwi swoją drogą warto zrobić takiemu psu bez znanej przeszłości :)