Wpis z mikrobloga

Jak ja, pewnie wielu z Was czeka na jutrzejsze wyniki rekrutacji UW. Może zabawmy się w typowanie progów punktowych na matematykę i informatykę - jako że na wykopie wielu wybitnych umysłów do programowania i nauk ścisłych. Nie ulega wątpliwości, że przez kompromitującą CKE banalną maturę z majzy roszerzonej progi będą rekordowo wysokie, jak wszędzie. Obstawiam 80 na matmę i 92 na informę. Może w typowaniu pomogą nam Nasze rezultaty, więc zapraszam do chwalenia się liczbą punktów rekrutacyjnych. Ja około 93. #mimuw #mim #uniwersytetwarszawski #informatyka #studbaza
  • 23
@kontrrewolucja69: sorki, ale #!$%@?ło cię z tymi typami xD
tl;dr - zacznijcie czytać od momentu "PODSUMOWUJĄC:"
Zacząłem sobie szacować tak na poważnie, biorąc pod uwagę olimpijczyków itd., ale stwierdziłem że to strata czasu bo nie jestem dobry w szacowaniu. Wiec krócej napiszę.
Przypominam, że z matematyki można mieć tylko 80/100 punktów, więc żeby przy 100% z matmy mieć 92 punkty to trzeba mieć coś w stylu następujących wyników:
100% j. obcy
@Sachees: No mamy niż, ale uczelnie mają #!$%@? w tym roku na przyjmowanie dużej liczby studentów jak nie mają dopłacane za to (od tego roku ustawa 2.0) i to też między innymi (poza łatwą maturą) jest przyczyną wysokich progów. No bo w teorii jak centyle podobne to powinny być progi podobne jak w 2k15, a nie są, bo jest mniej miejsc więc logicznie, że próg przesuwa się w górę, dlatego ciekawi
@Sachees: W sumie też ciekawi mnie to, że jak ograniczają tą liczbę studentów to czy dalej wykładowcy będą sobie robić takie przesiewy jak były do tej pory (czytaj eliminacja połowy kierunku analizą XD) czy w końcu będzie w miarę normalnie. Jak to drugie to w sumie spoko, a jeżeli dalej będą odstrzeliwywać połowę kierunku gdzie i tak liczba z 300 studentów spadła do 150 żeby sobie uprościć robotę to żenada ta
@Need: tbh to musi być lekki przesiew
oczywiście nie szanuję tego, jak jest na większości uczelni, gdzie masz wrażenie że celowo chcą cię #!$%@?ć, ale bądźmy szczerzy - matura ma taki sam poziom dla każdego, a uczelnie być może chcą, żeby zostali tylko ci, którym naprawdę zależy
obecnie jest przesada, ale nie można całkowicie zrezygnować z #!$%@? sporej ilości ludzi
no i też pytanie, czy ci wykładowcy robili tak z własnej
@Sachees:

Nie no jasne ja się z tym zgadzam, że zawsze ktoś odpadnie, w końcu to już studia i nikt tu nikogo ciągać za uszy nie będzie, ale moim zdaniem tak jak jest teraz czyli specjalnie robienie takich egzaminów, żeby #!$%@?ć jak najwięcej ludzi to to jest jakieś nieporozumienie.

Chodzi mi po prostu o to, że jeżeli już ta ustawa została wprowadzona, żeby polepszyć system szkolnictwa to niech tak będzie, a
@kontrrewolucja69: u mnie też by się znalazły z 3 osoby co by miały w okolicach 90 pkt (jedyne liceum w mieście powiatowym), z tym że uw raczej zainteresowani są ludzie co nawet jak matura byłaby trudna liczyliby na powyżej 80%, w świadomości Polaków często i tak polibuda jest jedynym miejscem na studiowanie ścisłych przemiotów
@Sachees: Z opinii, które czytam na temat informatyki na MIMUW, ponad 80%-90% z trudnej matury jak zeszłoroczna to bardzo duże szanse na nie poradzenie sobie, nawet mimo olbrzymiego wkładu i nauki. W tym roku człowiek z małą wiedzą, nawet bez szczególnych zdolności matematycznych, które są potrzebne na MIMUW mógł mieć z matury spokojnie 96-98-100 procent. Skoro ktoś, kto stracił 3 punkty na matmie rozszerzonej nie dostawał się w I turze na
@kontrrewolucja69: tylko, że jak już pisałem - w 2015 poziom matury był podobny, miejsc niemal tyle samo, a próg 86.6
A co do opinii o mimuwie to tyle ich przeczytałem, że już mało której wierzę, jedni piszą że najtrudniej się dostać, a potem z górki, a drudzy że nawet olimpijczycy nie dają rady. Jakbym miał wszystkie podsumować to częściej od braku umiejętności odpada się z braku motywacji, ale jeszcze tam nie