Wpis z mikrobloga

Witam gothicowe mireczki, naszła mnie chęć przejścia gothica 2 NK magiem ognia, nigdy nie grałem magiem w tej części więc pytanie jak rozwijać postać na samym początku? Jakiego czeladnika wybrać w mieście?

#gothic
  • 11
@Narilan nie rozwijać, latasz z nożem na wilki i czyscisz co sie da w 1 rozdziale przy okazji robiąc wszystkie questy u najemników, w mieście itd.

czeladnik to jak zwykle Twój wybór, ja grając czystym magiem zawsze brałem constantino by nie tracić PN na #!$%@? ale jak chcesz grac jakas hybryda to możesz pomyśleć o haradzie (w przypadku rozwijania siły do jakiegoś momentu) lub albo bosperze (gdy myslisz o rapierze czy lukach)
@Narilan większości starcza, ale ja jak gram magiem to lubię myslec jak mag i nie moge mieć do swojej dyspozycji jakies dwumetrowej kosy dlatego przez cały jeden rozdział męczę się jak żadna inna postacią, by potem po dostaniu sie do klasztoru wydać te kilkadziesiat/set punktów na mane czy runy.
@Narilan grając czystym magiem szedłem tylko w punkty many, zaklęcia manifestacji sferycznej i jedynie do nich runy, nigdy samemu nie walczyłem.
Grę ukończyłem na niskim poziomie, ale też było fajnie. W końcu bycie magiem nie oznacza zabijanie wszystkich po drodze, a używanie intelektu by radzić sobie z problemami - tak jak nauczał Corristo w pierwszej części
@Narilan Zbieraj wszystkie bonusy żeby mieć na start troche siły, zręczność sie przyda do kradzieży kieszonkowej. Czeladnik u Bospera bo skór jest dużo i łatwa kasa. PN ładuj tylko w mane, kręgi, runy, otwieranie zamków, kradzież kieszonkowa, skórowanie, warzenie mikstur, języki I-III
@Narilan: jeżeli nie jestes ograny z G2NK to nie graj czystym magiem, to mordęga do 5 rozdziału - właduj 20 PNòw w zręczność, 20 w łuk i bij tym słabsze potwory, na mocniejsze masz magie