Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, z racji, iż wybywam w najbliższym czasie na urlop mam kilka pytań związanych z #podroze oraz #ukraina. Wybieramy się z ziomeczkiem na taki objazd po kraju i proszę was o podpowiedź w kilku kwestiach:

Zaczynamy od Odessy:
-czy bardzo uciążliwa będzie podróż autokarem (21h) na miejsce?
-w której dzielnicy najlepiej szukać noclegu? Arcadia, Centrum, Primorskie? Zależy nam, bardziej na wieczornych rozrywkach typu fajne puby, restauracje, ogólnie żeby miejsce tętniło życiem.
Następnie pociągiem jedziemy do Kijowa:
-ponownie sprawa noclegu, okolice dworca kolejowego już są w porządku, czy żeby zasmakować takiego prawdziwego centrum trzeba udać się gdzieś dalej?
-wycieczka do Czarnobyla, załatwiać już w Polsce, czy na miejscu wyjdzie korzystniej?
Lwów:
-jw. gdzie najlepiej nocować?

I oczywiście chętnie przyjmę wszelkie podpowiedzi co do takiego wypadu. :)
  • 5
@djlasuch: Jeśli jesteś pasażerem, a nie kierowcą to podróż autokarem jest wszędzie taka sama więc odpowiedz sobie na pytanie, czy 20 godzin w autokarze jest dla Ciebie uciążliwe. Dla mnie nie i często gdzieś tak jeżdżę, ale dla wielu osób nie do pomyślenia.
Mieszkanie raczej tylko w centrum. Odessa to jest duże miasto i powrót z pubu na jakieś dalsze osiedle będzie męczący. Okolice dworca ok, im bliżej ulicy Deribasowskiej tym
@djlasuch: Do odessy spoko jest opcja pociągu, tylko trzeba wcześniej przyklepać bilety.
Czarnobyl im wcześniej zamówisz tym będzie taniej - może być też tak, ze po serialu będzie duże oblęzenie i ciężko się będzie załapać. Ja byłam 3 lata temu z SoloEstTravel i sobie chwalę.
W Kijowie zamieszkaj po prostu blisko stacji metra. I tak -dworzec kolejowy spoko na nocleg (tzn okolice)
Lwów jest mały - szukajcie blisko centrum noclegu :)
@djlasuch: we Lwowie w dawnym obrębie murów miejskich (ale na jego skraju żeby łatwo było przejść z rzeczami z taksówki, samochody na Rynek i do zamkniętej strefy nie wjeżdżają) i nigdzie indziej, a najlepiej na samym Rynku tylko z oknami nie od strony płyty bo będzie głośno przez cały dzień. Chyba że jedziesz własnym autem i chcesz podjechać pod kamienicę w której będziesz żeby wyjąć rzeczy z auta to wtedy jakoś