Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję złożyć do firmy stacje robocze głównie pod Inventor/Fusion 360. Nie mam określonego budżetu, ma być płynnie i mieć zapas mocy na trochę czasu. Punktem wyjściowym była maksymalna moc na jednym rdzeniu. Praca głównie na detalach ze swobodną geometrią + złożenia do 200 części. Bez renderingu, co jakiś czas uproszczona symulacja wytrzymałościowa.
Na ten moment złożyłem coś takiego jak na zdjęciu. Monitory, myszki, klawiatury i manipulatory w osobnym budżecie.

1. Czy złożony zestaw jest w miarę optymalny? Zastanawia mnie czy nie lepiej byłoby zamienić płytę główną na Z-370, lub wymienić procesor na któregoś Xeona. Ewentualnie czy do ww. zadań nie zejść na P2000.
2. Zależy mi na mocnym jednym rdzeniu ale czy jest sens próbować składać alternatywę na np. AMD Ryzen 7 1800X?
3. Czy to co pokazane na zdjęciu będzie ze sobą działać czy widzicie jakieś faile?

Wołam #cad #inzynieria #inventor #pcmasterrace i może ktoś z @PurePC_pl bo w sumie u was większości rzeczy szukałem.
Pobierz
źródło: comment_6t4JAMlcrwH2bPNO65Ys9vsZQYb98LxB.jpg
  • 19
@Birui: Nie wiem o niej zbyt wiele ale po cenie mogę wywnioskować że sekcja zasilania w niej będzie raczej cieniutka. Udeżałbym w coś na z390. Nie wiem jak w twoim zastosowaniu jest z ramami ale dla świetego spokoju też bym wziął min 3000Mhz.
@Birui: Na pewno potrzebujesz Quadro?
Nie ukrywam, że nie siedzę w temacie, z tego co pamiętam dawno temu karty Quadro różniły się tylko oficjalnym supportem i sterownikami.

Jeśłi chcesz coś z zapasem to moim zdaniem Ryzen byłby naprawdę dobry, ale raczej seria 3000.
@Birui: na 100%. Sam mam i9 i pamięci znacznie szybsze niż 2,6Ghz. Jedynie profil XMP trzeba włączyć co ogranicza się do jednego kliknięcia w aplikacji od Intela lub kilku w uefi.
@frmdbl: Tylko i wyłącznie quadro - głównie z racji wsparcia producenta softu (braku ewentualnych problemów/błędów z wyświetlaniem (szczególnie jak w tym wypadku mówimy o powierzchniach swobodnych)), nie wspominając już o takich rzeczach jak wygładzenie krawędzi w viewporcie czy dodatkowa funkcjonalność np. w SW mamy tryb Realview dostępny jedynie dla kart "profesjonalnych".
Poza tym jeżeli ma to być więcej niż jedna stacja robocza to najlepiej wymóc na firmie od sprzętu komputerowego -
@Birui: ja ostatnio zamawiałem kompa dla siebie za około 15k, jutro jak będę w pracy to Ci powiem co tam siedzi. Ja bym na pewno poszedł w dużo więcej ramu i to tak z 4x więcej (chyba że to 4x oznacza 4 kości to ok ( ͡º ͜ʖ͡º) ).
Do tego z tego co wiem, to Xeony lepiej pracują w stacjach roboczych ale czy tak faktycznie
@ladzik: tak, 4x oznacza 4 kości po 8 :) wiesz nie ciągle pracujemy na wielkich złożeniach więc o pojedyncze % wydajności mi tutaj nie chodzi, aby działało bez większych lagów :)
@mechaniczny_pomidor: no właśnie zastanawiam się teraz czy lepiej zoptymalizowany zestaw nie będzie jeśli użyję mocniejszych kości RAM tak jak @newerty pisał i do tego jakaś mocna MOB.
@Birui: imho i7-9700k + płyta z390 pokroju Taichi Ultimate. Ram 3200CL16 2x16BG.

Co do płyty wpisz w google tier z390 list I wybierz coś porządnego.
Jak będzie mało ramu to jest miejsce na kolejne kości.
Ograniczeniem zestawu na Intelu jest brak mocniejszych procesorów na daną płytę.
Przy ryzenie jeszcze na podstawkę AM4 wejdzie kolejna generacja. Ale rewolucji nie będzie.
@Birui: Jeżeli zakładasz okres życia stacji na poziomie ~5 lat - to proponowałbym iść w 2x16gb - 32 gb ram (ram jest chyba jedynym elementem oprócz hdd podlegającym ewentualnej rozbudowie) szczególnie że jak mówisz że stacje będą służyć do uproszczonego MESa - czyli jak rozumiem również automeshera.
W kwestii prędkości proponowałbym najszybszy jaki obsługuje standardową płyta główna - weź pod uwagę że w ustawienia profilu XMP raczej nikt bawić się nie
Tak bym to widział po optymalizacji. P4000 chyba jednak odstawała więc przerzuciłem koszty na MOB i RAM tak jak pisaliście.
@mechaniczny_pomidor: projekty po wypuszczeniu są archiwizowane na serwerze więc 512 spokojnie wystarczy, w razie czego dołoży się jakiś zwykły SSD.
@skyluker: mają być 3 stacje pod Inventor/Fusion 360. Projekty od pojedynczych części po różnego rodzaju maszyny (myjki, przenośniki itp.)
@ladzik: wiesz już co tam u Ciebie siedzi? :)
@
Pobierz
źródło: comment_AiDUSBGAyMdWpRfseXlOiXy56ufMqGY6.jpg
@Birui: wyglada Ok. Upewnij się w manualu MB czy na pewno obsłuży ten ram. Manual znajdziesz na stronie MSI, a tam gdzieś będą wypisane wszystkie kompatybilne kości.

Aha no i pamiętaj że intele są bez chłodzenia wiec radiator musisz dokupić sam.
@Birui więc mam stacje z3y91av HP a na pokładzie:
2x Xenon 3104
4x 8 GB ddr4 2666
Ssd 256 +1Tb
NVIDIA quadro P4000 8GB
Tylko za nic nie mogę znaleźć info o płycie glownej