Wpis z mikrobloga

@motoinzyniere: No tak sie składa, że byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w Autodesku i jeden z ich główny managerów powiedział, że to oni starają się gonić peleton.... sam podkreślił, że od osiedli na laurach po wydaniu AutoCADa. Więc teraz to już sam sie zastanawiam czy wierzyć jemu czy Tobie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Nie mówie, że produkty Autodesku są złe, bo sam ich używałem i je lubie. Pewnie
rawooo dogonili peleton. Coś co od 5-6 lat jest dostępne przy wykorzystaniu Autodesk VRED Professional ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@motoinzyniere: a to 5 lat temu mieli jendostki RT do real time? Bo oni tu pokazują realtime a nie zrenderewoany wcześniej na serwerze projekt. Ray tracing jest znany od lat tylko uruchamiało się go do tej pory na serwerach i to też często nie szybko.
Żywy pokaz możliwości z 2011 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz jest taniej. Wtedy taka stacja kosztowała 50k euro.


@motoinzyniere: czyli nie dogonili peleton a go przegonili bo przepisali do na instrukcje RT z DX czy Vulkana. Jak ci napisałem RT jest znany od dawna.
@motoinzyniere: No to okej - zwracam honor ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzeczywiście mieli implementacje tej technologii szybciej. Zgadzam sie też co do tego ostatnia scena z filmiku powyżej robi robotę. Niemniej, trochę im jeszcze zajmie zanim Inventor i cały pakiet Autodesku będzie na poziomie Catii.
Niemniej, trochę im jeszcze zajmie zanim Inventor i cały pakiet Autodesku będzie na poziomie Catii.


@Bogdan191: A kiedy zrobią z niego szybki program a nie coś co chaczy na nowym sprzęcie z o ile pamiętam słabym wykorzystaniem wielowątkowości?
Nie siedzę za bardzo w grafice więc nie wiem dokładnie jakiego postępu dokonali


@Bogdan191: po prostu NVidia dała dedykowane jesdnostki sprzętowe do RT. Pojawiy się instrukcje w vulkanie/dx do tego. Po prostu algorytm RT zamiast przez cpu idzie przez dedykowane jednostki GPU.
@CukrowyWykop: dzięki za wyjaśnienie.

Kiedy zrobią z Catii szybki program? Tego nie wiem. Z tego co mi się obiło o uszy to idea jest taka, żeby to 3DEXP miało swój nowoczesny silnik graficzny, który będzie wykorzystywał możliwości Catii, SolidWorksa, Abaqusa i reszty produktów. W założeniu powinien być szybszy. Pożyjemy zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)