Wpis z mikrobloga

Typowe niestety, jako wasz naczelny #mirekzcalodobowego mam bardzo dużo historii związanych z tą nacją, ogólnie nigdy nie byłem do nich negatywnie nastawiony aż do momentu w którym co drugi klient to typowy ukr czyli gość bez znajomości polskiego, angielskiego, z zerowym szacunkiem do pracownika w sklepie.

#ukraina #ukrainiec #mirekzcalodobowego #polska #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_wYU8yfFhtmshQzKZVS7T7h5ll6ObFZGV.jpg
  • 13
@magiol: osobiście nie miałem problemów z językiem ukraińskim - nie mówię w nim, ale rozumiem - lecz zdziwiła mnie podmianka w bankomatach Euronetu języka rosyjskiego na ukraiński na liście możliwych do wyboru. Przecież ten pierwszy rozumieją prawie wszyscy Ukraińcy i trzysta milionów osób na świecie, drugi może 50 mln więc to nie ma większego sensu - chyba ktoś przesadził z tak zwaną "poprawnością".
@solus_ipse patrzenie na pryzmat historii jest troche krzywdzące bo co taki saszka ma wspólnego z mordercami z drugiej wojny światowej, jedyne za co można ich gnoić to za banderowski brak szacuneku do Polaków i naszej kultury.
@magiol: patrzenie przez pryzmat historii jest najlepszą rzeczą jaką można zrobić, musisz patrzeć na to tak, że to są ci ludzie którzy są kopiami genetycznymi swoich przodków, dodając do tego wychowanie przez przodków, daje ci to prawie dokładnie takie samo podejście do nas teraz jakie mieli wtedy. Oni nie są groźni jak my nie jesteśmy osłabieni, jednak gdy tylko pojawi się sytuacja, że Polska będzie atakowana to pokażą swoje prawdziwe oblicze.
@solus_ipse ale mnie #!$%@? kolokwialnie kto jest kogo przodkiem, #!$%@? mnie to ze przyjezdzaja tutaj bez znajomosci Polskiego, Angielskiego a w dodatku wymagaja tego byśmy my mówili w ich #!$%@? języku, jesli przyjezdzasz do danego kraju to jesteś gościem w tym kraju a oni poczuwaja sie tak jak byliby u siebie w kraju i mają nas w głębokim poważaniu nie raz publicznie obrażając.
@magiol: @solus_ipse: historia ma duże znacznie. Taki przykład z brzegu. Mój kuzyn pracował z Ukraińcem. W porządku się wydawał, można z nim popić, pogadać i pośmiać się. Jednej nocy natomiast zwierzył się kuzynowi:

-Paweł, Ty jesteś dobry kolega, ale powiem Ci, że jakbyś miał 5 tysięcy dolarów to bym Ci wbił nóż w plecy i zabrał pieniądze.
@Piewca_Zaglady wiesz dla nich takie 5k dolców to są nie wyobrażalne pieniądzę a dla nas? Nie jest to kwota która by cię nakłoniła do najgorszego choć bywały przypadki gdzie i Polak zabił za 20 złotych.