•  

  182 701 + 6 + 6 + 6 + 6 + 4 + 109 + 6 = 182 844

  DPD z zeszłego tygodnia oraz etap "wyścigu" Tour de Van Rysel by spod Decathlonu w Łódzi do Decathlona w Płocku

  Brałem już w udział w imprezach zorganizowanych, ale były to raczej rajdy, gdzie głównym celem było tylko przejechanie danej trasy, a organizowany przez Decathlona wyścig był okazją przetestowania się w tego rodzaju imprezach. Ale oczywiście ciężko mówić o jakimś konkretniejszym ściganiu gdy liczba osób startujących w każdym etapie jest ograniczona do 15 osób, a słaba promocja tego cyklu dodatkowo spowodowała, że na starcie etapu z Łodzi do Płocka pojawiło się tylko 5 osób.
  Start zgodnie z planem o 10 i ruszamy grupą przebijając się po DDR-kach przez miasto. Gdy w końcu wjeżdżamy na drogę wyjeżdżam na czoło i nadaję tempo około 35 km/h i okazuje się, że gdy wyjeżdżamy poza granicę Łodzi w mojej grupie zostały tylko 3 osoby, czyli tyle osób ile jest nagród w każdym etapie. A że dodatkowo pierwsze trzy osoby na mecie dostają taką samą nagrodę - kask rowerowy - można powiedzieć, że ściganie się skończyło. Jedziemy 3 osobową grupą na zmiany, dość dobrym tempem, szczególnie biorąc pod uwagę silny wiatr wiejący w twarz przez całą drogę. Jadąc głównie bocznymi drogami docieramy w końcu do Płocka, gdzie przebijamy się przez most na Wiśle. Za mostem zaczyna się jedyny większy podjazd na trasie - późniejszy zwycięzca całego touru przyciska i odjeżdża, ja próbuję go gonić, a trzecia osoba zostaje z tyłu. Trochę za długo zwlekałem z decyzją czy go gonić czy zostać i nie mam szans go dogonić, więc po podjechaniu po górkę postanawiam poczekać na osobę która została i wspólnie z nim dojechać na metę.
  Ostatecznie na całej trasie wyszła średnia prędkość 30 km/h - na pewno było więcej gdyby nie silny wiatr.
  Po dojechaniu krótka rozmowa z dyrektorem Decathlonu Płock i udajemy się do sklepu w celu odebrania nagród - kasków i czekamy na pozostałą startującą dwójkę. Później pakowanie rowerów do busów i powrót do Łodzi.

  #rowerowyrownik #rowerowalodz #ruszlodz #wykoptribanclub #100km (nr 13) #zaliczgmine (+6)

  źródło: IMG_20190726_142920.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h