Wpis z mikrobloga

nie wiem dlaczego, ale pewnie góry i ilość sprzętu skojarzyły mi się z filmem "droga"


@Jhgdxvnmkkfdcj: Tydzień wędrówki bez cywilizacji, trzeba było nosić trochę gratów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą fajny film.
Ile dziennie kilometrów idziecie z takim plecakiem?


@tajiri: Ilość km w poziomie nic tak naprawdę nie mówi. W Gorganach czasami możesz kilometr iść 3 godz. jak się władujesz w kosówkę, do tego duże przewyższenia. Czasami idzie się 5 godz dziennie, czasami dużo więcej, wszystko zależy od sytuacji, nikt nas nie goni, nigdzie nie musimy wracać, jest fajne miejsce to się biwakuje.
@Fafrocel

Kiedyś myślałem, żeby pojechać w Gorgany. Mógłbyś przybliżyć jak wygląda turystyka górska na Ukrainie? Czy są schroniska, jakiś odpowiednik PTTK, czy tylko namiot na dziko/kwatery? Jak to jest ubezpieczeniami, akcjami ratunkowymi? Czy Gorgany są jakimś rezerwatem gdzie potrzeba zezwolenia na wejście? Itp. praktycznie sprawy.
Kiedyś myślałem, żeby pojechać w Gorgany. Mógłbyś przybliżyć jak wygląda turystyka górska na Ukrainie? Czy są schroniska, jakiś odpowiednik PTTK, czy tylko namiot na dziko/kwatery? Jak to jest ubezpieczeniami, akcjami ratunkowymi? Czy Gorgany są jakimś rezerwatem gdzie potrzeba zezwolenia na wejście? Itp. praktycznie sprawy.


@Wydmuszka: Schronisk jak w Polsce w ukraińskich Karpatach jest znikoma liczba, śpi się w namiocie, bacówkach, leśnych chatach. W wioskach kwaterę zawsze jakąś znajdziesz, wiele razy spałem