Wpis z mikrobloga

#kolarstwo #tdp #tourdepologne
#fantasycycling

Tak sobie patrzę dokładniej na dzisiejszą trasę i aktualne różnice w GC pod kątem rozstrzygnięć w całym wyścigu. Kilka scenariuszy mi się w głowie maluje:

1) 25km przed metą większe nazwiska pewnie spróbują urwać wczorajszą trójkę, Sivakov wydaje się tym który ma największe szanse nie dać się odczepić
2) jego zapas nad kolejnym zawodnikiem spoza wczorajszej trójki to 13s, więc bonifikatą w samej Bukowinie się tego wyścigu wtedy nie wygra, chyba że powstaną jakieś mikro-różnice, typu 3-5 sekund
3) zresztą nawet z Hindleyem (który w GC stoi najgorzej z top3) się nie wygra tylko finiszem jeśli się go nie urwie
4) jeśli cała wczorajsza trójka nie dojedzie w czołówce IMO o zwycięstwo w wyścigu powinni powalczyć Ulissi i Latour, którym ostatnie 2km powinny pasować. Latour w ogóle dla mnie może być czarnym koniem. Wczoraj solidnie, a niewiele się o nim mówi
4a) jeśli pierwszy z 3 ostatnich kilometrów finiszowej górki nie przyniesie 10-15s różnic to nie wiem czy Formolo przypadkiem nie będzie szybszy na mecie niż Majka
4b) dla kilku zawodników, takich jak Majka właśnie, Knox (chociaż wczoraj nie wyglądał super), Higuita, Ion, Pozzovivo czy Hamilton pierwszy kilometr tego podjazdu może być jedynym miejscem na przesunięcie się wyżej w klasyfikacji
4c) może być jeszcze tak że grupa będzie większa niż wczoraj i bonifikaty na mecie zgarnie ktoś kto jest dalej w GC, tak czy siak korzystnie dla Ulissiego, który powinien ogarnąć ten finisz
5) pomiędzy miejscem 4 i 11 są 3s różnicy, ciekawe czy będzie walka o sekundy w Szaflarach, szczególnie na pierwszym kółku gdzie dałoby się jeszcze kontrolować wyścig i kasować ucieczki, i na ostatnim kółku w Jurgowie gdzie może już nie być ucieczki
5a) znowuż dla Ulissiego 3s z bonifikat mogą być na miarę podium w wyścigu, a 7s (to już ciężko) na miarę zwycięstwa
5b) jakbym był Sivakovem to bym zagonił Swifta do roboty na premiach lotnych, albo chociaż jechania tyle ile się da za Ulissim jak cień
źródło: comment_JADjnjV9bx7oI3F8Py7ULZN1HR4j5VPs.jpg
  • 8
@cult_of_luna:
Ben Swift nie wchodzi w rachubę? Zakładając, że przejedzie z najlepszymi ostatni podjazd 1 kat. lub dojedzie do nich przed końcówką? Finałowy podjazd powinien być w jego zasięgu, czy brak śledzenia transmisji całego TdP wpływa na to, że się grubo mylę?