Wpis z mikrobloga

Gdy rok temu wybierałem, z nastawieniem, że ekran ma pokazać pazur głównie przy grach, a przy tym jednym z kluczowych parametrów jest też jakość-cena, padło na nu8072 szajsunga (nu8002, nu8042 <- to samo). fajny ekran. teraz jest już chyba jakiś nowy model.
@the_good_guy: teraz jest ru80xx
ogolnie to jedyny model do jakiego warto doplacic, jak ktos chce dobry tv, powyzej to juz oledy po 4,4k+, a ponizej to w sumie bez wiekszej roznocy co sie wezmie

tak idealnie wysrodkowany i odosobniony w swojej kategori xd
@Kic3k: Używasz tego tv? Bo mam jedno zastrzeżenie do niego i nie wiem, czy to kwestia wady egzemplarza lub ustawień (tv ma sporo postprocessingu, z którego korzystam) - przy dynamicznych scenach z dużą ilością małych, kontrastowych elementów ekran migocze. Konkretnie np. ujęcie z góry, z dużej wysokości ptaków lecących na tle ośnieżonego pola. Tego typu obrazy (o takich parametrach) zdarzają się od czasu do czasu i wtedy to migotanie występuje. Żona
@Kic3k: Ok. Podejrzewam, że to może być ustawienie "Contrast enhancer". Robi żyletę z obrazu, ale w przypadku, gdy kontrastowe elementy są małe, jest ich dużo i poruszają się, niewykluczone, że wychodzi z tego kaszana. Taka rozkmina dla potomnych, może ktoś będzie szukał informacji na temat nu8002 / 8042 / 8072 migotanie / flickering( ͡° ʖ̯ ͡°)