Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio w Niemczech i zauważyłem, że w sklepie mój ulubiony zapach kosztuje 12.95 EUR za 50 ml. Wydawało mi się dziwnie tanio, więc zrobiłem zdjęcie dla porównania w Polsce. Przed chwilą byłem w Rossmannie - cena wynosi 109,99 PLN.

Tak więc:
Niemcy: 12,95 EUR - 56,05 PLN
Polska: 109,99 PLN

W Polsce prawie 100% drożej.

#polska #niemcy #zakupy #gospodarka #perfumy #ciekawostki #boldupy
Pobierz PiccoloGrande - Byłem ostatnio w Niemczech i zauważyłem, że w sklepie mój ulubiony za...
źródło: comment_lLF9crgJZzJdYUgfVAuNWUpPM2yQmU5D.jpg
  • 52
@makrel_gieldowy: A jesteś w stanie zrozumieć kontekst, że porównuję dwie znane drogerie, gdzie idziesz jak człowiek nie pasjonujący się tym tematem (mówiąc wprost - nie znający się), sprawdzasz zapach, bierzesz do ręki i kupujesz?

Ja wiem, że można przez 2 tygodnie studiować specjalistyczne tagi i fora w poszukiwaniu wiarygodnych źródeł, potem wejść na stronę legitne-perfumy-serio.pl, wykupić allegro smart, podskoczyć dwa razy, warować pół dnia w oczekiwaniu na kuriera, i jeśli akurat
@PiccoloGrande: ogolnie nic nowego, w UK tez czesto perfumy w drogeriach sa tansze niz w Polsce. Co by nie było tak jest nie tylko z perfumami, a zarobki przecietnego Kowalskiego x2/3 mniej niz na zachodzie. Tam człowiek idzie i co miesiac kupuje za 60 funtów flaszkę Chanel i nie odczuwa, u nas raz na rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tymczasowy_wykopek: op ma racje co do różnicy cen w polskim i niemieckim Rossmanie, nie ma natomiast w ogóle racji pisząc że PerfumeHub to wyszukiwarka firm-krzaków, tak zwyczajnie nie jest. Najśmieszniejsze jest to, że ludzie bardziej ogarnięci w temacie próbują go uświadomić jednak jak zwykle nie da się do ludzi przemówić i wbić do głowy że w necie da się kupić oryginalne perfumy o wiele taniej niż w stacjonarnych sklepach.
Ps. pomijam