Wpis z mikrobloga

Dziękuję wam za to co się wczoraj stało na tagu (ʘʘ)
Ponad 530 osób obserwujących, po prostu jestem w szoku i zbieram szczękę z podłogi! Dziękuję raz jeszcze i czuję się jeszcze bardziej zmobilizowany aby dzielić się z wami moją wiedzą.

Dodałem dzisiaj ankietę, aby poznać wasze preferencje - na jaki segment/branżę Open Source położyć największy nacisk.
Będę wam bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo wiecie ja mogę cały dzień gadać np. nt. Open Source w rolnictwie (za co moi znajomi mają czasem ochotę mnie udusić () a wiem, że to może mało kogo interesować).

A dziś:

Codzienny projekt Open Source:
6/30: 7-Zip. To otwarto źródłowy archiwizer plików, który potrafi dużo lepiej wykorzystywać zasoby procesora niż inne archiwizujące programy np. wykorzystuje 32 rdzenie, można dokładnie ustawić z ilu ma korzystać. U mnie świetnie kompresuje np. 250 GB zrzuty baz danych. Do zastosowań domowych jak i firmowych.

Kontrybucja: C++.
Alternatywa dla: WinRAR, WinZip.

Strona projektu oraz soft do pobrania:
https://www.7-zip.org/

Repopzytorium:
https://sourceforge.net/projects/sevenzip/files/7-Zip/

Raz dziennie interesujący, inspirujący projekt Open Source - przez 30 dni, obserwuj tag:
#codziennyprojektopensource

#opensource #sysadmin #sysop #admin #informatyka #openculture #jestalternatywaopensource #7zip #komputery
OpenCulture - Dziękuję wam za to co się wczoraj stało na tagu (ʘ‿ʘ)
Ponad 530 osób o...

źródło: comment_TMtPWNyjCLgQQ742j32Vj8NDW9GnyoIX.jpg

Pobierz

Z jakiej dziedziny IT chcecie więcej projektów?

  • Infrastruktura IT (chmura, HA, Docker itd.) 15.4% (74)
  • Programowanie (DevOps, języki, frameworki itd.) 25.2% (121)
  • Użyteczny software (do tw. muzyki, grafiki itd.) 15.4% (74)
  • Hardware (Arduino, Raspberry itd.) 5.8% (28)
  • Krypto 3.3% (16)
  • Android i mobilne 4.0% (19)
  • Prywatność i bezpieczeństwo 5.0% (24)
  • Open Source spoza IT (w rolnictwie, med. itd.) 7.5% (36)
  • Linux 7.3% (35)
  • Sprawdzam wynik 11.2% (54)

Oddanych głosów: 481

  • 13
@CentrumOpenSource: Co rozumiesz przez krypto? Jesteś normalny i chodzi o kryptografię, czy chodzi o kryptowaluty, które obchodzą tylko szukających szybkiej kasy naiwniaków i cwaniaków chcących ich golić?
@vytah: pod Krypto miałem na myśli Blockchain oraz tematy związane z technicznym aspektem "walut" i tokenów. Osobiście nie oceniał bym tego w tak radykalny sposób jak Ty. Oczywiście hype na krypto obecnie to trend o którym piszesz - odcedzanie ludzi od kasy przez cwaniaków.

Natomiast patrząc na stworzony przez Gartnera wykres dojrzałości technologicznej (załączyłem poniżej) - to jesteśmy gdzieś w przypadku Blockchain pomiędzy "Szczytem napompowanych oczekiwań" a "Rowem rozczarowania" po którym
OpenCulture - @vytah: pod Krypto miałem na myśli Blockchain oraz tematy związane z te...

źródło: comment_ranss3JDN50nkElwjsB1oTRfaeb2iGyE.jpg

Pobierz
@Kombinat: miałem okazję poprzyglądać się nawet w Polsce jak społeczność Cohabitatu w stylu Open Source wdraża projekty upraw permakulturalnych (poczytaj o permakulturze w ogóle bo to jest ciekawe), chciałem Ci podlinkować ale coś ich strona padła. To jest mega interesujący temat - są Open Source'owe maszyny rolnicze, które każdy może stworzyć i wykorzystywać itp. W ankiecie jest na 4 miejscu, więc wrzucę na pewno.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kombinat: miałem okazję poprzyglądać się nawet w Polsce jak społeczność Cohabitatu w stylu Open Source wdraża projekty upraw permakulturalnych (poczytaj o permakulturze w ogóle bo to jest ciekawe), chciałem Ci podlinkować ale coś ich strona padła. To jest mega interesujący temat - są Open Source'owe maszyny rolnicze, które każdy może stworzyć i wykorzystywać itp. W ankiecie jest na 4 miejscu, więc wrzucę na pewno.

@CentrumOpenSource: pojęcie permakultury znam, cieszę się
@fortySeven: właśnie odkryłem tego całego woxa mega mi się podoba tylko mam jedną zagwozdkę, nie wiesz może skąd się bierze te linki bezpośrednio do wyszukiwania na konkretnych stronach? Takie jak są wbudowane do YT czy googla? Ciekaw jestem czy się da tak zrobić do pexels czy pixabay żeby mi odrazu szukało konkretnie tam. Kosmiczny ten program jest po prostu, a w połączeniu ze znanym od dawna everything i kilkoma pluginami to