Wpis z mikrobloga

Siedzę na wakacjach słucham ludzi i stwierdzam że niektórzy ludzie potrafią tylko narzekać, w zasadzie wszędzie potrafią znaleźć jakieś wady zamiast cieszyć się urlopem, wbiłem na wykop i widzę że tu też jest dużo narzekających, ludzie za mało się cieszą z tego co mają tylko narzekają i narzekają #przemyslenia #wakacje
  • 8
@molcin smutne to jest. Sam nie zwracałem na to uwagi tak długo jak na codzień mieszkałem w Polsce. U nas jak zapytasz co słychać, to w większości przypadków usłyszysz " stara bida, nowej nie widać ", " a... bywało lepiej " itp. W innych krajach wygląda to trochę inaczej. Na przykład pytając sąsiada co tam u niego/ jak mu mija dzień, wypowie się w samych superlatywach, jak to zadowolony z życia jest
@Moj_Panie raczej mentalność, moim zdaniem nie żyje się nam źle, milionerami nie jesteśmy ale średni standard życia jest naprawdę dobry w ostatnim czasie, ale racja smutne to demotywujace takie
@molcin Do tego jeszcze zawiść i zazdrość. Wiele osób niepotrafi znieść myśli, że komuś żyje się lepiej niż im samym. A pokłady swojej frustracji wyładowują właśnie przez takie narzekanie