Wpis z mikrobloga

tak, tylko powiedz mi teraz, co ma zrobić biedny, młody chłopak, który dziedziczy po ojcu kilkadziesiąt hektarów, a nie chce sie bawic w gospodare? Cały ten majątek jest praktycznie nic nie warty..


@daeun: spokojnie może oddać w dzierżawę i jeszcze na tym niemało zarobi przy takim areale
@qhardyq: w pierwszej kolejności musisz wystąpić o warunki zabudowy (chyba że grunty leżą pod MPZP to sprawdzasz w Urzędzie Gminy) samo wyłączenie z produkcji rolnej składasz do starosty (wymagany jest numer pozwolenia na budowę) Lepiej byłoby ten kawał pola podzielić. Nie muszę chyba tłumaczyć że najlepiej wybrać obszary najbliżej cywilizacji, bo nikt nie będzie ciągnął mediów na środek pola, żaden urząd też raczej takich warunków nie wyda. Wszystko zależy od lokalizacji,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iskaryota tak, tylko powiedz mi teraz, co ma zrobić biedny, młody chłopak, który dziedziczy po ojcu kilkadziesiąt hektarów, a nie chce sie bawic w gospodare? Cały ten majątek jest praktycznie nic nie warty..

@daeun: ale biedny. Sam coś w życiu osiągnij a nie licz na spadki.
@daeun: @Iskaryota: przecież to są śmieszne ceny. Więcej - mam znajomego, który nie ma nic wspólnego z rolnictwem, ale zrobił podyplomowe studia rolnicze (1 rok, każdy zdaje), właśnie po to by móc kupować grunty rolne, a następnie jest odrolniać pod deweloperkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@daeun: mam ten sam problem, nie mogę się pozbyć 2,5ha fajnego pola, zgłaszali się ludzie, ale głównie właśnie, żeby przekształcić działkę na budowlaną. Dopiero teraz mnie uświasomiłeś jakie są koszty :o. już wiem dlaczego osoby, które były zainteresowane nie odzywaja się ponownie po konsultacji z gminą właśnie w celu poznania kosztów, a do tego to klasa I( _)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akira: no rolnicy już po żniwach w większości, także teraz liczę głównie na nich. Z drugiej strony myślałem, że jeśli na tym terenie jest mała kolonia to cena przekształcenia jest jakoś indywidualnie dostosowywana w gminie.