Wpis z mikrobloga

@jempierozki: Z pojemnikami DeLonghi mam już złe doświadczenia (już wymieniałem), ale myślałem, że w tych nowych pojemnikach a'la termos ogarnęli problem. Któryś konkretnie model Melitty?
@jeerrry: @Jennifer_Lopez: Panowie, widzę że użytkujecie Jurę ENA8. Możecie opisać swoje doświadczenia, te pozytywne i negatywne? Możecie odnieść się co do jakości napojów, jak i obsługi do innych ekspresów o porównywalnej cenie/ jakości?
Rozważam zakup Jury ENA8, które nie próbowałem niestety, lub Siemensa EQ.6 S600 (którego znam z pracy i doceniam prostotę obsługi i jakość espresso/ cappuccino).
@qmshallo: Teraz jest już nowsza wersja, ale ja mam ten model z 2019 roku.
Moim zdaniem to świetny ekspres, nie żałuję ani złotówki. Duży wybór kaw, a na dodatek można regulować moc, ilość wody i mleka w każdym z nich. Jeśli miałbym szukać wad to system czyszczenia po kawach mlecznych. Za każdym razem trzeba ten wężyk przepłukać, nalać do osobnego zbiorniczka wodę i płyn (chociaż ja płynu nie używam za każdym
@qmshallo: trochę późno odpisuje (hehe) do dzisiaj mam ten ekspres i śmiga bez zarzutu. Kawa jak z kawiarni. Mam kupiła sobie S8 i espresso mnie powaliło… to co młynek robi z ziarnami kawy to istny obłęd - myśle nad jakimś upgrade jak finanse pozwolą ( ͡° ͜ʖ ͡°)