Wpis z mikrobloga

Kontynuacja dyskusji z https://www.wykop.pl/wpis/43290601/#comment-152792363

Takich samych tagów wrzucać nie będę, co by nie zaśmiecać, bo nie wszystkie mają zastosowanie. Zamiast tego: #neuropa #4konsery #polityka

@Rupertciak:

Nie wiem skąd twierdzenie, że prawda jako wartość to skapitulowanie.

Bo jeśli jedna strona walczy przy użyciu wszystkich środków, to żeby z nią wygrać, nie można się ograniczać do marnego podzbioru. A jeśli nie walczy się po to, żeby wygrać, to jest to właśnie kapitulacja.

Według Ciebie można dla celu się zeszmacić, okłamać, zmanipulować, zbeszcześcić, ukraść, zwyzywać dosłownie wszystko - liczy się cel. To raczej cecha klasycznego socjopaty.

Skuteczny polityk będzie właśnie klasycznym socjopatą. A nieskuteczny będzie czymś znacznie gorszym — bo się do sukcesu tych socjopatów wydatnie przyczyni swoją nieudolnością i żałosnością.

W każdym razie dzięki bardzo, z wpisu, który miał na celu uczulić społeczność Wykopu na perfidny fake news i nie miał na celu przekazywać, żadnego ładunku politycznego uczyniliście teoretyczne dywagacje.

Jaki jest cel takiego uczulania, skoro nie idzie za tym żadna pożyteczna nauka, jak samemu być równie skutecznym? Bo dementowanie fałszu jest stratą czasu — z konieczności, dotrze się tylko do części ludzi, którzy zapoznali się z oryginałem; a ponadto do zwalczania nieprawdy potrzeba dalece więcej wysiłku, niż do jej stworzenia. Więc w czasie kiedy cała energia jednej strony jest wkładana w „piękną i moralną walkę o prawdę”, druga strona szybciutko stworzy kilka kolejnych fejków, osiągając swój cel znacznie skuteczniej.
  • 3
@Althorion: Ale po co Ty mnie wołasz do tej dyskusji?
Po pierwsze - możesz odpisywać w moich komentarzach, nie ma blokady. Po drugie ta dyskusja per se mnie nie interesuje i proszę o nie włączanie mnie do tej pyskówki. Jak ci się nudzi - przeczytaj książkę.

Nie interesują mnie teoretyczne dywagacje, polityczne wojenki, wojna prawica-lewica. Był fake news, trzeba było go oznaczyć. Z czysto informacyjnego wpisu na moim mikroblogu zrobiłeś polityczną
Po pierwsze - możesz odpisywać w moich komentarzach, nie ma blokady. Po drugie ta dyskusja per se mnie nie interesuje i proszę o nie włączanie mnie do tej pyskówki.


@Rupertciak: a, spoko, źle Cię zrozumiałem. Myślałem że pisząc „Sio mi stąd robić polityczny syf gdzie indziej” miałeś na myśli to, że nie chcesz, żeby dyskusja się dalej toczyła pod Twoim postem — a nie, że Ty nie chcesz brać w niej
@Althorion: Chciałem, żebyście się przenieśli z tą teoretyczną dyskusją na swoje własne ściany - od tego je macie. Tematyka którą poruszacie mnie nie interesuje i bardzo proszę o nie włączanie mnie w te dyskusje. Wpis był oznaczony tagami typowo politycznymi, ponieważ i jedna i druga strona powinna być uczulona, na fakt że krąży fake news - nie ma sensu się niepotrzebnie nakręcać. I celem nie była dyskusja na tematy, kto i