Wpis z mikrobloga

Mam trzy problemy z #e36 #typowygruz
1. nie działa mi licznik - prędkościomierz, obrotomierz, temperatura oleju, ogólnie żadna igła się nie podnosi, za to działają kontrolki - da się to naprawić czy kupić nowy licznik?
2. silnik cyka - m52b20, czytałem że zazwyczaj to problem z olejem albo ze szklankami, jaki olej polecacie?
3. nie działa centralny zamek - sprawdziłem bezpieczniki, wydają się okej, co jeszcze może być problemem?

#samochody #bmw
Pobierz jozef-dzierzynski - Mam trzy problemy z #e36 #typowygruz
1. nie działa mi licznik - ...
źródło: comment_OySqfdQoamax3AKq1uJLwfPTSmknHLjw.jpg
  • 7
@jozef-dzierzynski:
1. jak masz kogos z licznikiem i mozesz pozyczyc i podpiac bedziesz wiedzial co sie dzieje. jak dziala to masz spieprzony licznik, jak nie to cos po drodze. Mozesz tez probowac kupic przez allegro i w razie czego oddac - zwykle jest rekojmia 14 dni - w sumie tylko zaplacisz za kuriera :D
2. u mnie w m42b18 to samo - mam plan teraz wlac pelen syntetyk zaraz po plukance
1. Rozbierz dme od spodu i zobacz w jakim stanie są kondensatory. Nawet jeśli będą wyglądały na spalone popraw wszystkie luty i oczyść co się da z osadów
2. 5w40
3. Najpierw sprawdź błędy na kompie
@jozef-dzierzynski: Co do cykających popychaczy hydraulicznych i oleju. Miałem ten problem w M52B28, pomogła płukanka od Liqui Moly i zalanie Valvoline 10W60. Trzeba zrobić z 10km po tym zabiegu i będzie cicho. Ogólnie cykanie szklanek oznacza ich zużycie i najlepiej było by je wymienić.