Wpis z mikrobloga

@siwy92 jest po akcji serwisowej i uwierz że tu gdzie mieszkam bardzo mocno kładą nacisk na ekologię i pierwsze co sprawdzają przy przeglądzie czy kontroli to normy spalin @notedeagle tak, euro6 już chyba z adblue, mój jeszcze całe szczęście tego nie ma ale również nie czuć zapachu, co więcej jak się dba to po pracy silnika niektórzy nie ogarniają że diesel ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tluczek_do_kartofli: Miałem koła 20" 285 i 19" 265. Była różnica w wadze zestawu na pewno blisko 10KG. 19" zdecydowanie lepiej zbierały auto mimo mocy 350HP. Jest różnica. Ponadto większe koła będziesz miał o niższym profili więc jeśli z drogami kiepsko to zęby będą dzwonić
Jednak zdecydowanie najgorzej było na kołach o szeokości 315
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli: mam zimówki 235/45na 18" i letnie na 245/35 na 19" w a5 170KM plus dystanse przód 15mm, tył 20mm (albo 25 m, nie pamiętam)

Różnice będą marginalne bo na większe koło zakładasz mniejszy profil opony, ale weź pod uwagę stan dróg po jakich jeździsz. U mnie to w 80% autostrada i wtedy się elegancko płynie, jak wyjeżdżam na drogi lokalne to już obie ręce na kierownicy muszę trzymać :D