Wpis z mikrobloga

@moooka: W tym znalezisku w tytule podano.

Afera "Farmy Trolli". UODO zabiera się za Ziobrę


Tytuł artykułu różni się od tytułu znaleziska.

Wyciek danych sędziów z Ministerstwa Sprawiedliwości. UODO wszczyna postępowanie


Tytuł znaleziska wprowadza w błąd ponieważ wymienia osobę ministra po nazwisku, jak gdyby UODO miał wszcząć postępowanie odnośnie tej osoby. Idąc za tym stawia tę konkretną osobę w roli winnego lub oskarżonego "przekazywania danych osobowych sędziów osobom nieuprawnionym" - z opisu. W artykule nic o tym nie ma, wspomniano, że UODO zwróciło się o wyjaśnienia do Ministerstwa Sprawiedliwości i KRS, nie konkretnej osoby i nie ma zarzutów personalnych.

Szef UODO przekazał, że zwrócił się do MS i KRS o udzielenie mu odpowiedzi na pytania i złożenie wyjaśnień. Chodzi o podjęte działania dot. ewentualnego zgłoszenia prezesowi UODO naruszenia ochrony danych osobowych przez te instytucje.


Jak powszechnie wiadomo, odpowiedzialny personalnie miał być kto inny.

Według ustaleń portalu wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał aranżować i kontrolować akcję zbierania i publikowania kompromitujących sędziów materiałów.


Wobec powyższego taki tytuł znaleziska jest manipulacją i wprowadza w błąd, autor znaleziska sam ułożył taki tytuł, prawdopodobnie celowo i w tej formie jest to oszustwo. W artykule nie ma nic na temat informacji zawartej w tytule - przypomnę.

Afera "Farmy Trolli". UODO zabiera się za Ziobrę


#polityka
  • 9
@FlaszGordon: Nie mam złudzeń, komu innemu tak jak napisałeś usunęliby. Tymczasem moje zgłoszenie "oszustwo" uznali i edytowali tytuł znaleziska, heh.

@Moderacja: Mam nadzieję, że chociaż dostał ostrzeżenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@k1fl0w: Poproszenie o wyjaśnienia urzędu to według Ciebie zabieranie się za konkretną osobę wymienioną z nazwiska? Ty Kaflow możesz akurat mieć problem z rozumieniem zdań w języku polskim, więc nie mam ci tego za
Tymczasem uznali moje zgłoszenie "oszustwo" i edytowali tytuł znaleziska


@moooka: Bardzo ciekawa praktyka.
Czyli jak w zgłoszeniu podaję link do twojego komentarza to jest to "nieprawidłowe'...
Jednocześnie u Ciebie jest uznane ... ale moderator w swojej wielkiej łaskawości "jak co dzień" poprawia tytuł i nie ma sprawy, nic się nie stało.

Ciekawe czemu nie robią tak za każdym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)