Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam porady z kategorii #motoryzacja.
Zaczynam rozglądać się za samochodem i szukam opinii/rady, która ma mi pomóc w wyborze.

Biorę pod uwagę samochody segmentu D, w nadwoziu liftback albo kombi, niestarsze niż 4lata.

Wstępnie wybrałem do rozważenia:
-Skoda Superb III
-Renault talisman
-Opel Insignia B
-Ford Mondeo
-Volkswagen Passat (ten akurat wizualnie podoba mi się najmniej)
-Kia Optima

Nie jestem pasjonatem, dla mnie auto to środek lokomocji. Ma być ładne i wygodne, a także w miarę bezproblemowe w eksploatacji.
Silnik co najmniej 170KM, skrzynia automatyczna, wyposażenie możliwie najwyższe.

Założony wstępnie budżet to 100 000zł brutto. Auto prawdopodobnie wzięte w leasing lub wynajem, na spółkę z o.o.. Ale niestety działalność bez podatku VAT - więc nie ucieknę z 11,5% :(
Tutaj proszę o ewentualną pomoc w #ksiegowosc #leasing jaka forma finansowania byłaby najkorzystniejszą.
#samochody
  • 24
@Esterhase: ok, będę musiał zwrócić na to uwagę przy wyborze, bo na razie moje doświadczenia z fabrycznymi nawigacjami są bardzo słabe.
@spirytusowy_ludek: słyszałem o tych problemach, ale może zdołali to już poprawić? Generalnie talisman jak kombi podoba mi się najbardziej :) passat wygląda przy niej jak kredens.
A coś da się powiedzieć o właściwościach jezdnych? Kiedyś Fordy słynęły z bardzo dobrego zawieszenia.
@takrodzisiegniew: liftback, rocznik 2016, wersja Style + kilka dodatków (jasna skóra, podgrzewane siedzenia/kanapa, lane assist itd) - nawigacji nie mam.

Plusy:
1) Wygląd - zarówno środek jak i z zewnątrz
2) Silnik, skrzynia - zbiera się bardzo fajnie, DSG pracuje super
3) Android Auto - dla mnie dużo lepsze niż wbudowana nawigacja
4) Jazda w trasie - bajka, wygodnie, nie czuć prędkości, dosyć cicho w środku.
5) Mnóstwo, mnóstwo miejsca, z