Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Retardinho: cyfrowe wydania na PS4 mają zawyżone ceny (standardowo - 289 zł), są w założeniu droższe od pudełek na premierę średnio o kilkanaście procent. Taka polityka cenowa przy dwóch kanałach dystrybucji.

Na premierę Cyberpunka będzie go pewnie można dorwać w pudełku za 239 bądź 229 w niektórych sklepach. A może jeszcze taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Retardinho: @Theos: @juma777: Generalnie to w Polsce jest tak drogo xD.

Gdyby zamówić preorder w Wielkiej Brytanii, np. sprawdziłem Base.com to wychodzi ok 205zł + ok 7zł za wysyłkę do Polski.

W TheGameCollection wychodzi ok 220zł + ok 10zł za wysyłkę. Drożej ale nadal taniej niż u nas.

Nie pierwszy i nie ostatni raz gry w Polsce są droższe. Od jakiegoś czasu kupując gry na PS4 w pudełku najpierw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Generalnie to w Polsce jest tak drogo xD

Sytuacja w UK


@Kakaladze: teza, że w Polsce jest drogo, bo w UK jest taniej jest zła. Bo cena nie wynika z założeń, tylko z wahań kursu funta.

W założeniu ceny w Europie mają być podobne. Tylko że 50£ w pudełku/55£ w cyfrze ma inną wartość dziś, a inną niż 5 lat temu czy 10. Ustalone ceny domyślne są sztywne w krótkim okresie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Theos:

W Polsce jest drogo bo w UK jest taniej.

Przecież nie podałem takiego związku.

W Polsce jest drogo bo sklepy nie chcą konkurować, największe oficjalne źródła gier typu RTV euro AGD, Mediaexpert etc. dają dużo mniej promocji i nie zależy im na konkurencji grami. Rynek pudełkami w UK jest dużo większy to i zróżnicowanie cen dużo większe.

Poza tym gry w rozsądnych cenach można dostać w tych małych lokalnych sklepikach
Kakaladze - @Theos: 
W Polsce jest drogo bo w UK jest taniej.
Przecież nie podałem ta...

źródło: comment_M8N7WG7u7cLUvqfAXxBFwePVVeJek7Y2.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przecież nie podałem takiego związku.


@Kakaladze: nie związek, a stwierdzenie oparte na zestawieniu z UK, które się kiepsko nadaje do porównań.

A, wybacz, źle sprawdziłem nad ranem cenę Base, wciąż się trzyma. ;)