Wpis z mikrobloga

Moja dziewczyna dostała kurtkę w której był adapter lighting-jak. W sumie się ucieszyłem, bo mam ip7 i nie mam jakca wiec sobie od razu podłączyłem i wyświetlił się komunikat czy ufać urządzeniu. No i na zdjęciu widać co tam w środku siedzi. W sumie nie wiem co myśleć, czy to jakiś malware wgrywany przez końcówkę czy co xd
Jakncos to ten chip ma takie numerki na sobie (ten duży): ab19hf6160-82
#kiciochpyta #it #malware #iphone
źródło: comment_3O1DOM0ycvGTZQfBG82fjjXk5KDCs2pC.jpg
  • 16
@NagiMiecz: wiem przecież, chodzi mi głównie o to, ze wyświetlił mis je komunikat w stylu „ufać temu urzedzeniu?” No i No, zobaczyłem co jest w środku. Tak szczerze to się spodziewałem podobnego widoku, jednakże szukając w necie tego podzespołu nie znalazłem nic, wiec pytam tu, może ktoś wie.
@Semargl: oznaczenia na elemencie nie muszą zawierać jego nazwy, wygooglować może być ciężko też z tego tytułu, że to układy robione na zamówienie i mogą nie posiadać noty aplikacyjnej.
@Semargl: a pomysl logicznie, czy istnieje jakikolwiek malware na aktualna wersję iOS? do tego, po co ktoś by miał się wykosztowywać na przejściowke skoro mógłby po prostu wgrać wirus na pendrive?
@kukukielka: Co kilka(naście) tygodni ktoś znajduje 0daya i staje się milionerem. I masz racje, że w masówce nigdy się nie pojawi bo nikt nie jest taki głupi, żeby wybrać głupie fotki jakiejś deski zamiast miliona dolarów.