Wpis z mikrobloga

@OPcodeRTI: Parę pytań noobskich. Ogólnie wysłałeś tą wiadomość przez internet czy satelitarnie? Zakładam to pierwsze, bo chyba ciężej invoice opłacić? :P
@blacktyg3r: Mi chodzi o to - powiedzmy, że jest globalna awaria internetu w Polsce albo nawet politykom #!$%@?ło. Alternatywna droga wysyłania gotówki jest ważna moim zdaniem
@blacktyg3r: @fervi: ja akurat nie widziałem tego, zrobiłem przed pythona, to proste api, swoja drogą ciekawi mnie ak w przypadku bezpośredniej transmisji do satelity wykonuje się płatność, to chyba nie jest możliwe, za pomocą api dostaje się w odpowiedzi min. Invoice ważny przez godzinę, ale jeżeli transmisja miałaby być bezpośrednio tzn że node musi byc na satelicie ?
@fervi: @blacktyg3r: Obejrzałem ten filmik. Blockstream tylko leasinguje pasmo na komercyjnych satelitach. To tylko retransmisja Ziemia->satelita->Ziemia. Nie ma tam żadnych nodów ani żadnego softu bitcoin specific. Wszystko odbywa się na Ziemi.
Kosmicznym nodem zajmował się kiedyś jeden z pierwszych devów Jeff Gardzik ale projekt upadł, także nie ma żadnej sieci kosmicznej ¯\_(ツ)_/¯
Tak w ogóle opłaciłem z Zapread ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@OPcodeRTI: Dziwne, Zapread może jako porfel custodialny działać? :P Oferując tańsze usługi niż Satoshi of Wallet czy Bluewallet? :P

Natomiast tak, wiedziałem, że nie ma nodeów. Bardziej mnie ciekawiło co by było gdyby państwo próbowało zablokować Bitcoina np. poprzez odcięcie wszystkich ludzi od internetu. Wiem, że Bitcoinowcy robią jakieś transmisje radiowe, ale to dopiero początek